Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü olarak ilimiz ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılık uygulamaları yapmak, proje üretmek ve proje sahiplerine maddi desteklemek vazifelerini yapmaktadır. İlimizin bitkisel üretim potansiyeline uygun projeler hazırlamak ve uygulama sahaları ayarlamak ve planlı tarıma geçilmesi ayrıca yapılan tarımın çiftçilere gelir getirmesi amaçlarımız arasındadır.Tarım alanında çiftçilere uygulanan planlı tarımın ekonomi ve sanayi ile entegrasyonu da il tarım müdürlüğümüz tarafından uygulanmaktadır.

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü İletişim

İlimizdeki tarım arazilerinin envanterini çıkartmak ve uygun tarımın yapılmasına teşvik verilmesi, ildeki çiftçilerimize sertifikalı tohum ve fidan sağlanması ayrıca toprak analizlerinin yapılması görevleri de yapılmaktadır.Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü olarak kaliteli tarımın yapılması ve yaygınlaştırılması bunun sağlanması için kaliteli gübre ve tohum uygulamaları ile çiftçimize destek verilmektedir. Mazot desteği, ürün desteği sene boyunca verilmektedir. Ayrıca ürün sağlığı ve hastalıkların önlenmesi hakkında da çalışmalarımız devam etmektedir. Hastalıklı bölgelerin karantina altına alınması ve tedavisinin yapılması da bünyemizdeki veteriner hizmetimiz ile sağlanmaktadır.

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğümüz tarafından kurulan tarım kooperatifi çalışmalarına devam etmektedir. Çiftçilerimize ürün desteği ve kredi desteği verilerek üretimlerine yardımcı olunmaktadır. Ayrıca besicilik ve hayvan türleri arasında çiftçimize verimli olabilecek damızlık hayvan sağlanması hizmetlerimiz de vardır. Hayvancılık sayesinde gelişen bir diğer sektörde hayvansal ürün çeşitleri de gelişmektedir. Kaliteli et, süt, yoğurt ve kaymak üretimi ve bu sayede çiftçilerimize ek kaynak üretilmiş olmaktadır.

 

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment