Kayseri İl Spor Müdürlüğü

Kayseri  Spor Müdürlüğü

Gençlerin spor aktivitelerine katılmalarını sağlamak, sağlıklı birey, sağlıklı toplum yaratmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü birçok faaliyette bulunmaktadır. Çünkü gençlik bir ülkenin sahip olduğu gücü göstermektedir. Bu kurum da gençlere motivasyon ve sosyal faaliyetlere katılma imkânı tanımaktadır.

 Kayseri İl Spor Müdürlüğü İletişim

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Metin Özen’dir. Satranç, yüzme, okçuluk, koşu, halter gibi daha birçok spor alanında faaliyetlerde bulunulmaktadır. Gençlik haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Spor branşlarında dereceye giren adaylar büyük bir özenle ödüllendirilmektedir. Ayrıca alt yapıya oldukça dikkat edilmektedir. Gençlik lideri eğitimleri verilmektedir. Yüzme hakemliği kursları açılmaktadır. İzcilik ve Erciyes Dağı’na kış kampı etkinlikleri düzenlenmektedir. Gençlik haftasına özel atletizm yarışları yapılmaktadır. Futbol ve basketbol etkinlikleri düzenlenmektedir. Yaz spor okulları açılmaktadır. Bu aktiviteleri gerçekleştirmek için 1000 kişilik Atatürk Spor Salonu’ na sahiptir.

Kayseri İl Spor Müdürlüğü Adresi

Argıncık stadı, Erciyes kayak eğitim merkezi, Erkilet stadı, Gesi stadı, İsmail Hakkı Güngör güreş eğitim merkezi, Kadir Has Stadyumu, Kadir Has Kongre ve Spor merkezi ve daha birçok tesise sahip olan gençlik ve spor il müdürlüğü, sporun önemini vurgulamaktadır. İl gençlik ve spor müdürlüğü, Esentepe mahallesi, Ahmet Gazi Ayhan Bulvarında, Melikgazi de bulunmaktadır. Ayrıca e-devletin sağladığı hizmetlerle herkesin bu kurumun yaptığı faaliyetlerden haberdar olma ve sanal ortamdan bu faaliyetleri takip etme gibi imkânlar sağlanmıştır.

Kayseri İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Kayseri İl Spor Müdürlüğü

  1. Hasan

    23 yasindayim bir spor dalinda yer almak istedim ama yasim gecti diye kimse ilgilenmedi ve simdi bir spor dalinda yer almak istiyorum yardimci ola bilirseniz sevinirim….

Leave a Comment