Kayseri İl Tarım Müdürlüğü

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü olarak Kayseri ili ve ilçelerinde ziraat işleri yapan çiftçilerimize tarımsal ve hayvansal destekler veren bir kurumdur. İlimizde hayvancılık sektörü gelişen ekonomi ve teknoloji ile desteklendiğinden ileri gitmiştir.Tarım İl müdürlüğümüz tarafından çıkarılan senelik planlama ve istatistiklerde devamlı olumlu ve yüksek kalite et ve hayvansal ürünler konusu çiftçilerimize gerekli sunumlar ve seminerler verilerek anlatılmıştır. Hayvancılık ve besicilik yapacak olan çiftçilerimiz projeleri karşılığında maddi destek ve damızlık hayvan alımı yapmaktadır.

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Desteklenen çiftçilerimize almış oldukları hayvanları için yem desteği, veteriner desteği gb. İşlemler yapılmaktadır. Ayrıca kaliteli et üretimi ve hayvansal ürünlerle alakalı çiftçilerimiz desteklenmekte ve çiftçimize ek gelir kaynağı sunulmaktadır.Kayseri İl Tarım Müdürlüğü olarak halkımızın sadece %11 oranı tarım kesimi olarak görünmekte ve bu kesime senelik plan içinde destekler verilmektedir. Başlıca destekleri sayacak olursak; mazot desteği,gübre desteği, tohum desteği,sertifikalı fidan desteği,toprak analiz desteği gibi destekler sayılabilir.

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Toprak analizleri çıkarılan çiftçimize toprağında yetiştireceği en kaliteli ürünü tavsiye etmek tohumunu vererek desteklemek suretiyle hasadında kaliteli ve yüksek ürün almasını sağlıyoruz.Kayseri İl Tarım Müdürlüğü olarak bir vazifemizde organik tarım yapacak olan çiftçimize sonuna kadar her türlü imkanı sunuyoruz. Stratejik ürünler tespit edilip ona göre yönlendirmeler yapıldıktan sonra oluşan ortamda sağlıklı ve kaliteli tarımın yapılmasına destek veriyoruz.

 

Kayseri İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment