Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Atatürk en mühim ve feyizli işimizin milli eğitim olduğunu söylemiştir. Atatürk’ ün bu denli önem verdiği eğitim günümüzde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü de bu bakanlığa bağlı olarak eğitim hizmetinin verilmesinde Kayseri’ de görev yapmaktadır.Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğünde müdür olarak Bilal Yılmaz görev yapmaktadır. 1968 yılında doğan Bilal Yılmaz üniversiteden sonra yurdun birçok yerinde öğretmenlik görevinde bulunmuştur. Ayrıca birkaç ilde de bu görevde bulunmuştur.

Kayseri Milli Eğitim MüdürlüğüTelefon Numarası

2012 yılından beri de Kayseri’ de görev yapmaktadır. Şuan Kayseri’ de 30 Anaokulu, 521 ilköğretim okulu, 9 YİBO, 34 Anadolu lisesi, 5 Anadolu öğretmen lisesi, 33 meslek lisesi, 12 imam hatip lisesi, 11 çok programlı lise, 32 genel lise, 4 fen lisesi, 1 güzel sanatlar ve spor lisesi, 1 sosyal bilimler lisesi bulunmaktadır. Ayrıca şehirde, Erciyes Üniversitesi, Abdullah Gül üniversitesi, Melikşah ve Nuh Naci Yazgan üniversiteleri bulunmaktadır.Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, sağduyulu, özgüveni olan, mutlu, sorumluluk sahibi, kendine güvenen, yaratıcı, verimli, sorgulama yeteneğine sahip, çevreye duyarlı öğrenciler yetiştirmeyi misyonu olarak belirlemiş bir kurumdur.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bu anlamda birçok proje geliştirmektedir. Kompozisyon başta olmak üzere birçok yarışma düzenlemektedir. Bu kurum Osman Kavuncu Caddesi no 40/2 ‘de Kocasinan’ da bulunmaktadır. Bu kurum öğrencilerin milli değerler ışığı altında, Atatürk ilke, inkılâpları eşliğinde, toplumda başarılı öğrenciler yetiştirmektedir.

 

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment