Kayseri Müftülüğü

Kayseri İl Müftülüğü

Müftü, toplumun dinimiz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan, dini alandaki sorulan soruları cevaplandıran, din hizmetlerini düzenleyen kişidir. Müftülük de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlıdır. Kayseri İl Müftülüğü de bu alanda Kayseri’ de hizmet veren kuruluştur. Kayseri il müftülüğü görevini günümüz itibariyle Ali Maraşlıgil yapmaktadır. 4 Mayıs 2011 den beri bu görevini Kayseri de idame etmektedir. Bu birim Kayseri’nin Hunat Mahallesi, Ahmet Yesevi Bulvarı, no 4, Melikgazi’ de bulunmaktadır.  Müftülük kur’an okuma yarışmaları düzenlemekte, dini soruları yazılı ve ya sözlü şekilde cevaplamaktadır.

Kayseri Müftülüğü Hutbeler

Ayrıca kutlu doğum programları düzenlemekte ve konferanslar yapmaktadır. Çeşitli müftülüklere ziyaretler düzenlemekte ve diğer müftülerin, kişilerin ziyaretini kabul etmektedir. Dini günlerde ve gecelerde vaazlar vermektedir. Hac ve umre kayıtlarını yapmakta ve bu konularda kişilere eğitimler vermektedir. İşitme engelli kişilere dini eğitim vermek için personel yetiştirmek amacıyla kurslar açmaktadır. Kandillerde insanların bu konularda bilinçlenmesi için çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadır.

Kayseri Müftülüğü Münhal Kadrolar

İl müftüsü Ali Maraşlıgil, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosunun toplantılarına katılmakta ve önemli konuşmalar yapmaktadır. Beklenti ve görüşlerinin ortaya koymaktadır. Aile, toplum, birey konularında seminerler düzenlenmektedir. Hafızlık geliştirme kursları düzenlenmektedir. Daha birçok konuda görev alan Kayseri İl Müftülüğü, kişilerin topluma sağlıklı bireyler olması, dini konularda aydınlanmaları, sağlıklı bir toplumun inşası, bireylere düşen rollerin yerine layığı ile yerine getirilmesinde önemli bir role sahiptir

 

Kayseri Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Kayseri Müftülüğü

  1. HÜSEYİN ESMERAY

    KAYSERİ İL MÜFTÜMÜZE BİR SORU SORMAK İSTİYORUM BEN 2004 TARİHİNDE BELSİN 30 AGUSTOS MAHALLESİNE TAŞINDIM. ŞÜKÜRLER OLSUN VAKİT NAMAZLARINI GENELLİKLE CAMİ DE KILARIM MERAK ETTİĞİM 2004 YILINDAN BU ZAMANA KADAR MELİKGAZİ MÜFTÜSÜ VEYA GÖREVLİNİN GELDİĞİNİ VE CAMİ CEMATINA BİR SORUN OLUP, OLMADIĞINI SORDUKLARINI ALLAH A ŞÜKÜR GÖRMEDİM ŞU ANDA CAMİLERDEKİ BAŞI BOŞLUKTAN HABERİ BİLE YOK GÖREVİ MAKAMDA OTURMAK DEĞİLCAMİLERLE İLGİLENMEK VE İMAMIN VAKİT NAMAZLARINA GELİP GELMEDİGİNİ TAKİP ETMEK. BEN NUFUS MÜDÜRÜ EMEKLİSİYİM. BENİM DAHA ÖNCE GÖREV YAPTIĞIM YERLERDE MÜFTÜ BEY GELİR NAMAZ BAŞLADIKTAN SONRA ARKA SAFTA NAMAZINI KILAR VE NAMAZ ÇIKIŞI CEMAATLA SOHBET EDER VE SORUNLARINI DİNLER CAMİ NİN TEMİZLİGİNE BAKAR GİDERDİ VE HİÇBİR HOCADA NAMAZ VAKİTLERİNE GEÇ KALMAZ CAMİİ TERTEMİZ OLURDU. BU İŞİN VEBALİNİ VE GÜNAHINI BİLEN SİZLER LÜTFEN GÖREVİNİZİ ALLAH TAN KORKARAK BİLİNÇLİ YAPINIZ. SAYIN İL MÜFTÜM BU KONUDA SİZDEN OLAYIN TAKİPCİSİ OLMANIZI VE DUYARLI DAVRANMANIZI BÜTÜN KALBİMLE BEKLİYORUM..

Leave a Comment