Key Ödemeleri Sorgulama

TC İle Key Ödemeleri Sorgulama

Konut Edindirme Yardımı olarak bilinen (key) 1987 yılından itibaren yasayla uygulanmaya konulan ve çalışanların ücretlerinden yapılan bir kesintidir. 1995 yılında ise fonda biriken paraların Tasarruf teşvik Fonuna devredilerek maaşlarından kesinti yapılan kişilere geri ödemesi kararlaştırılmıştır. Konut edindirme yardımı ödemelerinin geri ödenmesi için mail yoluyla işlem yapılmamaktadır. TC Kimlik numarasıyla Ziraat bankasına başvurmak gereklidir. Bundan sonraki işlemler içinse key hak sahiplerinin alacakları tutarı öğrenebilmek için key ödeme sorgulama sistemini kullanmaları gerekmektedir.

Key Ödemeleri Sorgulama 2017

Konut edindirme yardımı hak sahipleri bu sistemle key tutarlarını internet sitesinden kolayca sorgulatabilirler. Çok kısa bir zamanda ve kolayca hak etmiş iseler, tutarı görebileceklerdir. Key ödeme sorgulama için internette birçok site bu hizmeti vermektedir. Bunun için bilmeniz gereken tek şey TC Kimlik numaranız ve Sosyal Güvenlik numaranızdır. Böylece rahatlıkla ödemenizin olup olmadığı, varsa tutarını görmeniz mümkündür. Binlerce vatandaşı ilgilendiren ve merakla beklenen konut edindirme hak sahipleri listesi belli oldukça ara ara güncellenerek verilmeye devam etmektedir.

Key Ödemeleri Güncel Listesi

Yaklaşık 12 milyon vatandaşımızı ilgilendiren konut edindirme yardımı ödemesi internet ortamında çevrimiçi olarak yapılabilmesine olanak veren key ödeme sorgulama sistemi sayesinde binlerce vatandaşımız kolayca öğrenebilmektedir. Key ödeme sorgulama sistemine 7 gün 24 saat, sıra beklemeden, internet olan her yerden rahatça ulaşabilir ve sorgulama yaparak ödemenizi öğrenebilirsiniz.

Key Ödemeleri Öğrenme

Kurumlar tarafından TC Kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası veya Vergi numarası bildirilmeyen hak sahipleri bu sorgulama sisteminden yararlanamazlar. Hak sahibinin ölmüş olması durumunda da mirasçıları kişinin TC numarası ve Sosyal güvenlik numarasını biliyorlar ise sorgulama yaptırabilirler.

Key Ödemeleri Nereden Alınır

Konut edindirme yardımı ödemeleri çok uzun bir süredir gündemi meşgul eden ve milyonlarca vatandaşımızı ilgilendiren bir konu olmuştur. Listeler güncellenerek yayınlanmaya devam etmektedir. Bu yüzden key ödemeleri sorgulama sistemi de hala çok gerekli ve sıkça kullanılmaktadır. Ödemesi yapılmamış olan binlerce vatandaşımız vardır. Vatandaşların yayınlanan listelerde isminin ve key ödeme tutarının bulunup bulunmadığını kontrol etmeleri çok önemlidir. Bu sistem sayesinde zamanda kazanmış olacaklardır. Uzun zamandır ödemelerin devam etmesi sonucun da hala çok kullanılmaktadır.
Related posts

2 thoughts on “Key Ödemeleri Sorgulama

 1. vahap kiluke

  Sayin yetkili ben gelisimyayinlarinda calismistim 6.yil orda odenen key paralarini bankadan sordurdum nekadar alacagimi levent subesi alacagim meblayi bana soylediler gunu geldiginde bankaya gittim almaya sizin alacaginiz para yok dediler fakat nasil olur ben gelip sorgulatmistim oldugunu soylemistiniz sonra bana sunu soylediler senin calistigin gelisim yayinlari muhasebecisi burdan paranizi cekti dediler ve o sahis kayiplara karismis birde bizim bilgimiz olmadan bizim sahsi paramizi baska bir kisiye nasil verebiliyorlar bunu anlamis degilim benim gibi 6.kisi daha bu sekilde madur oldu simdi emekli oldum bu sahsin adresini bankadanda alamadim gizli dediler ne yapmam gerekiyor bu konuda bana yardimci olurmusunuz son carem sizlersiniz uzun zamandir arastiriyorum hic birsey yapamadim

  IYI CALISMALAR

  SAYGILARIMLA

  VAHAP KILUKEN

 2. Andra

  ıyı geceler benım bır sorum olaack benım babam vefat ettı bu parayı ablam alabılıyormu emeklı maasını ablam alıyor babamın pekı bu key parasını ablam alabılıyormu

Leave a Comment