Kilis 7 Aralık Üniversitesi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Taban Puanları

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 1987 yılında Kilis Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite, 29 Mayıs 2007’de 26536 sayılı kanunla kurulmuştur. 1998 yılında Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi, 1997 yılında Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu,  2003 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi; 2007 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2010 yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), 2012 yılında İlahiyat Fakültesi kurularak eğitim-öğretim faaliyetlerini yine e devlet ile yürütmektedir.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Taban Puanları 2013

Prof. Dr. İsmail GÜVENÇ 2008 yılından bu yana Kilis Üniversitesi’nde Rektörlük görevini sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi olmak üzere altı adet fakülte bulunmaktadır. Fen bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri olmak üzere üç adet Enstitü bulunmaktadır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi İletişim

Bir adet Sağlık Yüksek Okulu ve bir tane de Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ve iki adet meslek yüksekokulu bulunmaktadır.  Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Araştırma Uygulama Merkezleri bulunmaktadır.Merkez ve karakaş yerleşkeleri çevresinde kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmakla beraber yerleşke çevresinde yer alan özel yurtlar ile de öğrencilere barınma olanağı sağlanabilmektedir. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrenci velileri ve konuklar için 24 saat hizmet veren misafirhane bulunmaktadır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment