Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Kilis Milli eğitim Müdürlüğü görevini 07 Ocak 2013 tarihinden bu tarafa yürütmekte olan Hasan ASLAN 1967  yılında Balıkesir Gönen İlçesinde doğdu. Lise eğitimini Bandırma İmam Hatip lisesinde, üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Adana, Niğde ve Balıkesir’de öğretmenlik yapan Hasan ASLAN Erdek ve Ezine ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı.İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak Elbeyli, Musabeyli ve Polateli olmak üzere üç adet İlçe Milli eğitim müdürlüğü vardır.

Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Bu müdürlüklere bağlı olarak ta 16 adet lise, 35 adet ortaokul, 32 adet ilkokul, 9 adet anaokulu, 66 adet birleştirilmiş sınıf okullar, 4 adet özel okullar ve 7 adet özel eğitim okulları bulunmaktadır.İl Milli eğitim Müdürlüğü Akpınar Caddesi valilik Binası Kat 1 79000 Kilis adresinde hizmetlerini sürdürmektedir.Kilis Milli eğitim Müdürlüğünün faaliyetleri ve yapılan çalışmalar e devletten de takip edilebileceği üzere şu şekilde sıralanmaktadır.Milli Eğitim Müdürlüğü “Başarıya Adım Adım” prejesi kapsamında öğrencilere yönelik bir uygulama başlatmıştır.

Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bu uygulama ile SBS ve LYS sınavlarına yaklaşırken sınavlara girecek öğrencilerin sınav kaygılarını gidermek amacıyla konularında uzman rehber ve psikolojik danışmanlar tarafından “sınav kaygısı ve stresle başa çıkma yolları”  adlı konferanslar verilecektir.Ayrıca bu uygulama ile kariyer günleri planlanarak hayata geçirilecek ve öğrenciler ilin en üst düzey yöneticileri ile buluşturulacak. Okul yöneticileri ve okul ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından aile ziyaretleri yapılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri de okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerin sorunlarını dinleyecektir.
Related posts

Leave a Comment