Kilis Müftülüğü

Kilis İl Müftülüğü

Kilis İl Müftüsü görevini yürüten Mehmet Cüneyt KAVŞUT 1949 yılında Batman’ın Beşiri ilçesinde doğdu. İlk okulu Beşiri de okuyan KAVŞUT 1974 yılında imam hatip okulunu dışarıdan bitirerek mezun oldu. Uzun yıllar imam-hatip olarak görev yapan KAVŞUT 1992 yılından bu tarafa çeşitli illerde il müftülüğü yapmaktadır. 04.05.2011 yılından bu tarafa Kilis il müftülüğü yapan Mehmet Cüneyt KAVŞUT altı çocuk babasıdır.

Kilis Müftülüğü Hutbeler

Kilis ili Yaşar Aktürk Mahallesi Akpınar Caddesi No:25 adresinde hizmet gerekliliklerini büyük bir başarı ile sürdüren il müftülüğü bünyesinde 25 adet camisi, bir adet yatılı kur’an kursu, 23 daire personeli ve camilerinde görevli imam-hatip ve müezzini kayyımlar ile hizmetlerini sürdürmektedir.Kilis Müftülüğü e devlet kapsamında çalışmalarını yürütmekte olup bu çalışmaları halkın hizmetine sunmakta büyük gayret sarf etmektedir.

Kilis Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kilis İl Müftülüğü “alo 190” dini danışma hattına müracaat almaya başlamıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. Vatandaşlar, sabit ya da  cep telefonlarından 190 numarasını çevirdiklerinde, Kilis İl Müftülüğüne bağlanacak ve “Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu” bünyesindeki üyelerine sorularını yöneltebilecekler.2013 yılı Din görevlilerine yönelik etkinlikler çerçevesinde, erkek din görevlileri arasında; Hafızlık, Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma ve Ezanı Güzel Okuma dallarında İl birinciliği seçimi İl Merkez Karakadı Caminde yapıldı. Yapılan yarışmada dereceye giren görevlilere hediyeler verildi.

 

Kilis Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment