Kırıkkale İl Spor Müdürlüğü

Kırıkkale Spor Müdürlüğü

Kırıkkale İl Spor Müdürlüğüne bağlı; 17 Ağustos Spor Salonu ve Gençlik Merkezi, Başpınar Stadyumu, İdari Bina, Olimpik Yüzme Havuzu, Vali Behiç Çelik Spor Salonu ve Yahşihan İlçesi Sentetik Çim Saha tesisleri bulunmaktadır. Kırıkkale İl Spor Müdürlüğü; engellilere büyük önem vermiş ve katılabilecekleri tenis, yüzme gibi birçok alanda müsabakalar düzenlemişlerdir. Yaz spor okulları açarak sporcuların ve öğrencilerin de katılabilecekleri sportif faaliyetlerde bulunmalarını ve yaz tatilini etkili geçirebilmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Kırıkkale İl Spor Müdürlüğü İletişim

Satranç turnuvaları, atletizm, yüzme yarışları gibi birçok etkinliği yapmıştır. Oryantirig(Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma ) turnuvaları düzenleyerek ailelerin de eğlenceli bir gün geçirmelerini sağlamıştır. Oryantirig bedensel ve zihinsel çalışmalar olarak tanımlanmakta ve normal yürüyüşten çok farklıdır. Müdürlük bünyesinde satranç, basketbol, taekwon-do, masa tenisi, voleybol, yüzme, hentbol, kick boks, Oryantirig, boks, işitme engelliler, jimnastik, dağcılık, atletizm, bocce bowling, izcilik, badminton, tenis, bilardo, halter, hokey, güreş, kayak, ragbi, bedensel engelli, judo, muay-thai, görme engelliler, wushu, vücut geliştirme-fitness ve okçuluk dalında birçok lisanslı sporcu bulunmaktadır. Günümüzde obezite oranının artması ile ve spor yapmak sağlık için çok önemli olduğu için bayanları kapsayan  “Hayatınızda Spor Olsun Projesi”  oluşturuldu.

Kırıkkale İl Spor Müdürlüğü Adresi

Uzman antrenörler eşliğinde haftanın belli günlerinde bayanlar spor yapıyor ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için bayanların örnek olması sağlanıyor. Kırıkkale İl Spor Müdürü olarak Rıfat Ünlü görev yapmaktadır. E Devlette geçen bilgilere göre Rıfat Ünlü 05.03.2012 tarihinden itibaren Kırıkkale de görevinde bulunmaktadır. Müdürlüğün altında Şube Müdürlükleri, Antrenörler ve Sportif Eğitim Uzmanları görev yapmaktadır. Müdürlük; Başpınar Mevkii 71400 de bulunmaktadır.

 

Kırıkkale İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment