Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü

Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü olarak ilimizde ve ilçelerimizde sürdürülebilir tarım ve hayvancılık çalışmalarını çiftçilerimizle yapmak ve onları desteklemek adına çalışma yapan kuruluştur. İlimizde tarım uygulamaları çiftçilerimize seminerlerle anlatılıyor. Senelik plan çerçevesinde desteklenecek çiftçilerimiz için projeler üretilmektedir. Çiftçilerimize bulunduğu yerde verilen destekler arasında mazot desteği, tohum desteği, sertifikalı ürünlerde fidan ve fide desteği verilmektedir.Ayrıca bu desteklerin verilmesi için önce toprak analizi yapılmış olmalı ve ona uygun ürünün tespit edilmiş olması geriyor.

Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Bu sayede topraklarımızda kaliteli ürün ve yüksek hasat yapma imkanımız olmaktadır. Ayrıca tarımda organik ürün yetiştirilmesi için kaliteli tohum uygulamaları da bizim tarafımızdan yapılmaktadır.Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğünde bir diğer görevimiz de hayvancılık alanında yeni uygulamalar ve projeler üretmek ve bu proje kapsamında destek çıkarıp çiftçilerimizle beraber yapmaya çalışmaktır. Özellikle besicilik alanında yapılan çalışmalarla kaliteli et ve et ürünleri kapsamında ilerlemeler olmuştur.

Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü Adresi

İsteyen çiftçilerimize damızlık hayvan verilmesi ona göre yem desteği, sağlık kontrolünün yapılması için veteriner desteği verilmektedir. Ayrıca hayvancılığın birde organik tarafı da bulunmaktadır. İlimiz ve ilçelerimiz sınırları içindeki doğal su havzalarında su hayvanları üretimi ve desteklenmesi de tarafımızdan yapılmaktadır.Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü olarak bütün bu çalışmaları senelik plan ve projelerle desteklemekteyiz. Desteklediğimiz çiftçimize kredi desteğinden ürün desteğine kadar  vermekteyiz . Sonrasında ürün kalitesi de bizim tarafımızdan kontrol edilmektedir.

 

Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment