Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Bahşili, Balişeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt ve Yahşihan olmak üzere sekiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. İl Milli Eğitim Müdürüne; il milli eğitim denetleme başkanı, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve sivil savunma uzmanı bağlı olarak olarak çalışmaktadır.

 Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon numarası

Müdürlük genelinde Halk Eğitim Merkezlerinde çeşitli kurslar planlanarak insanlara meslekler kazandırılmakta ve kalifiye eleman ihtiyacın karşılayacak personel yetiştirilmektedir. Müdürlük “Arkadaşım Olur musun?” projesi kapsamında işitme engelli gençlerin işiten ve duyan insanlarla bir araya gelmesini planlamıştır. Proje işitme engelli gençlerin sosyalleşmesi amacıyla çiçek dikim töreniyle başlatılmıştır. Ayrıca müdürlük genelinde “Again Heyday of Health” (Yeniden Sağlıklı Yaşam) adlı Grundtvig Öğrenme Ortaklığı projesi yürütmektedir. Bu proje kapsamında il müdürlüğü yurt dışındaki ortak kurumlar ile birlikte obezite’ye karşı önlemler almak adına deneyim ve fikir paylaşımları yapmakta, sağlıklı olma adına kurum personelini bilinçlendirme çalışmaları yapmaktadır. İl genelinde okullarda yılsonu şenlikleri yapılarak 2012-2013 eğitim öğretim yılına veda edilmektedir.

 Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü H.Ali OKUR’dur. E Devlette geçen bilgilere göre H. Ali OKUR görevini 02 Şubat 2012 tarihinden beri yürütmektedir. Müdürlük bünyesinde 268 okul, 2,537 derslik 2,953 öğretmen, 55,539 öğrenci bulunmaktadır. İl genelinde 22 ilkokul, 19 orta öğretim ve 28 Mesleki ve Teknik Eğitim veren eğitim kurumu bulunmaktadır. Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fabrikalar Mahallesi, Cumhuriyet Meydanında bulunmaktadır.

 

Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment