Kırıkkale Müftülüğü

Kırıkkale İl Müftülüğü

Kırıkkale İl Müftülüğü; Bahşili, Balişeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt ve Yahşihan olmak üzere sekiz İlçe Müftülüğü ile hizmet vermektedir İl Müftülüğüne; ilçe müftüleri, müftü yardımcıları, vaizler şube müdürleri, kuran kursu öğreticileri, din görevlileri, sözleşmeli personel ve idari personel bağlı olarak görev yapmaktadır.

 Kırıkkale Müftülüğü Hutbeler

Müftülük genelinde yapılan din hizmetleriyle toplumun dini, ilmi ve ahlaki konulardaki bilgisi arttırılmaya çalışılmaktadır. Müftülükte eğitim hizmetleri kapsamında vaaz veren din görevlilerine; verdikleri vaazı daha etkin kılmak için yüz yüze eğitim verilmekte, din görevlilerine yönelik tefsir dersleri düzenlenmekte ve ezanı güzel okumaya yönelik kurslar verilmektedir. Kuran kursu hizmetleri için müftülük il genelinde kendisine bağlı olan kurslara yarışmalar düzenlemekte ve birinci gelen öğrencilere ödüllendirerek kuran öğrenimini teşvik etmektedir. Ayrıca müftülük kendi personeline de yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak, kendilerini geliştirmek ve bilgi seviyelerinin arttırılmasına yönelik vaaz ve şiir yarışmaları düzenlenmektedir. Müftülük her sene kutlu doğum haftasını da üniversitelerde çeşitli paneller, seminerler ve organizasyonlar düzenleyerek halkın bilinçlenmesi amacıyla etkinlikler yapmaktadır.

 Kırıkkale Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kırıkkale İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK’tir. E Devlette geçen bilgilere göre Bekir GEREK görevini 16 Mayıs 2011 yılından beri yürütmektedir. Müftülük bünyesinde camiler, ilçe müftülükleri, kuran kursları, kız öğrenci kuran kursları ve danışma büroları bulunmaktadır. Kırıkkale İl Müftülüğünün adresi Kızılkanat İş Merkezi Yeni Doğan Mahallesi Zafer Caddesi ikinci kat Kırıkkale Merkezdir.

 

Kırıkkale Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment