Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale Üniversitesi Taban Puanları

Kırıkkale ilinde 1992’de kurulan Kırıkkale Üniversitesi, Ankara’ya en yakın üniversite konumundadır.  Üniversitede 10 fakülte, 1 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunmaktadır. Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Veteriner Fakülteleri; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile Ankara Üniversitesi’nden devir alınan Kırıkkale Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Üniversitenin Araştırma ve Uygulama merkezleri ile de birçok uygulama ve araştırma yürütülmektedir. Rektörlüğünü Prof. Dr. Ekrem YILDIZ yapmaktadır.  Yaklaşık 25000 öğrencisi bulunmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi Taban Puanları 2013

Kırıkkale küçük bir şehir olduğundan ulaşım imkânları da kolaydır.  Öğrenciler, her yerden kolaylıkla üniversiteye ulaşabilmektedirler.  Okul, şehir merkezine 7 km. uzaklıkta Ankara-Kırıkkale yolu üzerinde bulunmakta ve minibüs ve servislerle ulaşım sağlanmaktadır.  Üniversitenin merkez yerleşkesinde Kredi ve Yurtlar Kurumunun toplam 2000 kişilik öğrenci yurdu bulunmaktadır.  E-devlet ile yurt başvuruları yapılabilmektedir.  Ayrıca, farklı yerleşkelerde hem devlet yurtları hem de özel yurtlar mevcuttur.  Öğrenciler barınma sıkıntısı çekmemektedir.  46 adet öğrenci topluluğu bulunan üniversitede çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Kırıkkale Üniversitesi İletişim

Öğrencilerin sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için tartan pist, stadyum, 2 kapalı spor salonu, 1 çim saha ve kondisyon merkezi bulunmaktadır.Ayrıca, merkez yerleşkede 3000 öğrenciye hizmet verebilecek yemekhane ve kafeler bulunmaktadır.   Meslek yüksekokullarının bulunduğu yerleşkelerde de öğrencilerin yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yemek salonları bulunmaktadır. Hem küçük bir şehir olması hem de Ankara’ya yakın olması sebebiyle öğrencilerin rahat bir eğitim öğretim hayatı yaşaması açısından oldukça elverişlidir.

 

Kırıkkale Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment