Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü olarak vazifemiz; İlimiz ve ilçelerimizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize ürün ve kaynak yaratmak ayrıca denetim, kontrol ve düzenlemeler yaparak topraklarımızda uygun ürünle yüksek hasat yapılmasını sağlamaktır. Bütün bu işleri yaparken çiftçimizde tarafımızdan seminer ve sunumlarımızla bilgilendiriliyor.Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğümüzde ilk olarak tarım arazileri tespit ediliyor ve bu bölgelere uygun ürünün bulunması için toprak analizleri alınıyor ve çiftçilerimize toprağında verimi en yüksek olacak ürün öneriliyor.

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Yapmak isteyen çiftçilerimize tohum desteği, mazot desteği, gübre desteği ve sonrasındaki işlemler için destekler veriliyor. Ayrıca organik tarımı da tavsiye eden kurumumuz yapmak isteyen çiftçilerimizden proje istemekte ve projelerine maddi kaynak sağlamaktadır.Kırıkkale İl Tarım Müdürlüğü olarak hayvancılık yapacak çiftçilerimize damızlık hayvan verilmesi bunların bakımına yardımcı argümanların sağlanması ve sağlıklı ortamın sağlanması ayrıca kaliteli et oluşlumu için kaliteli yem desteği ve veteriner desteği de verilmektedir.

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Bütün bu uygulamalar yapılırken karşılaşılan zorlukların üstesinden gelinmesi ve desteklerin devamı açısından da ayrıca senelik tarım uygulamaları hakkında plan ve destekleme çizelgesi çıkarıyoruz. Tarım İl Müdürlüğü olarak ilimizde sağlıklı tarımın yapılması için her köye bir ürün projesi de hazırlanmaktadır. Bu sayede toprak analizleriyle destekli tarım yapılacak ve bu yolla yüksek hasat yapılması sağlanacaktır. Aynı şekilde Organik tarım ve hayvancılığında her türlü desteğini vermekteyiz.

 

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment