Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar ve Vize olmak üzere yedi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. İl Milli Eğitim Müdürüne; Eğitim Denetmenleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri bağlı olarak çalışmaktadır.

 Kırklareli  Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Müdürlük genelinde öğrencilerin daha iyi koşullarda yetişmeleri için öğrencilerin yararına birçok hizmet vermektedir. Okullarda bulunan derslik sayılarını arttırarak öğrencilerin daha rahat dersleri takip edebilmesini sağlamaktadır. Müdürlük okulöncesi eğitimin yaygınlaştırılması için öğretmen ve fiziki altyapı ihtiyacını karşılamak üzere birçok adımlar atmıştır. Halk Eğitim Merkezleri ve İşkur aracılığı ile birçok kurslar açıp halkın kendini geliştirmesi ve bilinçlenmesi sağlanmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahipliğinde Learn to Teach(Öğretmek için öğren) adında Comenius Regio yani bölgesel ortaklığı sağlamak üzere 2 yıl süren bir proje başlatmıştır. Ayrıca yine müdürlük sahipliğinde (Good Partners- Healty Future) İyi Ortaklar Sağlıklı Gelecek adı ile okul spor alanlarının iyileştirilmesi ve Bulgaristan ile karşılıklı spor müsabakaları düzenlenmesi amaçlanarak ülke dışı okullar ile de bağlantılar kurulmuştur.

 Kırklareli  Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kırklareli İl Milli Eğitim müdürü İbrahim Korkmazdır. E Devlette geçen bilgilere göre İbrahim Korkmaz görevini 14 Eylül 2011 tarihinden beri yürütmektedir. Müdürlük bünyesinde 346 okul/kurum, 2.257 derslik, 53.336 öğrenci, 3.080 öğretmen bulunmaktadır. Müdürlüğe bağlı toplam 134 anaokulu,  128 ilköğretim okulu, 40 ortaöğretim okulu bulunmaktadır. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kocahıdır Mh. Mustafa Kemal Bulvarı Şevket Dingiloğlu parkı arkasında bulunmaktadır.

 

Kırklareli  Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment