Kırklareli Üniversitesi

Kırklareli Üniversitesi Taban Puanları

29.05.2007 tarihinde faaliyete geçen Kırklareli Üniversitesi bünyesinde; Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Turizm Fakültesi, İlahiyat Fakültesi olmak üzere sekiz fakülte bulunmaktadır. İki adet Enstitü, Sağlık Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olmak üzere iki adet Yüksekokul ve yedi adet Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır.

Kırklareli Üniversitesi Taban Puanları 2013

Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde Öğr. Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 09.09.2008 tarihinde Kırklareli Üniversitesi Rektörü olarak atandı. Rektörlüğe bağlı; Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü, Türk Dili Bölümü ve Yabancı Diller Bölümü bulunmaktadır. Ayrıca üniversite bünyesinde yedi adet de Uygulama ve Araştırma Merkezleri bulunmaktadır. İl merkezinde ve ilçelerinde belirtilen fakülte ve meslek yüksekokullarında toplam 17000 öğrenciye eğitim hizmeti verilmektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için e devlet kullanılmalıdır.  Yine toplamda 92 Öğretim Üyesi, 399 Öğretim Elemanı, 165 idari personelle hizmet verilmektedir.

Kırklareli Üniversitesi İletişim

Öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kırklareli merkezinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı iki binada 780 kız ve 594 erkek kapasiteli yurt bulunmaktadır. Lüleburgaz ilçesinde de Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait kız öğrenciler için 384 kişilik bir yurt bulunmaktadır. Ayrıca Kavaklı Kampüsü’nün karşısında 600 kişilik, Pınarhisar’da 300 kişilik ve Babaeski’de 300 kişilik özel bulunmakla birlikte, il ve ilçe merkezlerinde başka birçok özel yurt, pansiyon ve otel işletmeleri faaliyet göstermektedir.

 

Kırklareli Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment