Kırşehir İl Spor Müdürlüğü

Kırşehir  Spor Müdürlüğü

Gençlik ve spor bir ülkenin sahip olduğu gücün göstergesidir. Gençlerin kendilerini geliştirip, sosyal faaliyetlerde bulunması, sağlıklı, sosyal gençlerin oluşu için oldukça önemlidir. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ de bu amacı göz önünde bulundurarak Gençlik ve Spor Bakanlığının bünyesinde oluşturulmuş bir kurumdur. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü Şaban Güneş yapmaktadır. Bu görevini 2011 yılından beri idame ettirmektedir. Şaban Güneş in en büyük hedefi Kırşehir’ i spor kenti yapmaktır.

Kırşehir İl Spor Müdürlüğü İletişim

Gençlerin sosyal faaliyetlere katılması ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için birçok faaliyette bulunulmaktadır. Bunlardan biri de ‘’koşabiliyorken koş’’ kampanyasıdır. Bu kampanyaya katılım her geçen gün artmaktadır. Kıck boks, bilardo, masa tenisi, satranç gibi faaliyetlerin düzenlenmesinin Kırşehir ekonomisine katkıda bulunacağı düşünülmektedir. Ayrıca olimpik yüzme havuzu yapılmıştır. 2012 yılında 298 yarışmacı karate alanında yarışmıştır. Görme engelliler için spor müsabakaları düzenlenmiştir. Yine bu yılda Şaban Güneş Kırşehir’ in spor kenti olduğunu duyurmuştur.

Kırşehir İl Spor Müdürlüğü Adresi

Küçükler karate etkinlikleri düzlenmiştir. Yine bu faaliyetleri desteklemek amacıyla gençlik merkezi birimi bulunmaktadır.Tüm bu gelişmeler doğrultusunda, geleceğe sağlıklı bireyler taşımak, sosyal, kendine güvenen, karar alma yeteneğine sahip, özverili, verimli, aktif gençler yetiştirmek gibi hedefleri olan bu kurum, Kırşehir de Kaya Başı Mahallesi, Stadyum Caddesinde yer almaktadır. Güçlü bir ülke sağlam gençlerden oluşacaktır. Bu nedenle bu kurumların önemi gelecek için büyük önem taşımaktadır.

 

Kırşehir İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment