Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü

Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü olarak ilimiz ve ilçelerimizde Tarım ve Hayvancılık yapan çiftçilerimize yeterli ürün ve maddi destek vermeye çalışan bir kurumdur. Tarım sahalarının tespiti ve analizi ücretsiz olarak yapılmakta olup, çiftçilerimiz topraklarında en uygun ürünle hasat yapmalarını sağlıyoruz. Aynı şekilde hayvancılık sahasında gelişen teknolojiye uyumlu hayvan çiftlikleri oluşturmak ve kaliteli et, et ürünleri oluşumuna destek vermek amaçlarımız arasında bulunuyor. Ayrıca dünya tarımında yeni olan ve ülkemize daha yeni giren organik tarım ve organik hayvan yetiştirme uygulamalarımızda mevcuttur.

Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü olarak tespit edilen tarım sahalarının toprak kalitesinin yükseltilmesi için de çalışmalar yapılmaktadır. Sonrasında bu topraklara uygun ürünler tespit ediliyor ve yapmak isteyen çiftçilerimize kaliteli tohum sağlanıyor. Ürünün tarlaya ekimi, sürülmesi, sulama taktikleri, toplanması ve işlenmesi olmak üzere her devrede biz çiftçimize yardımcı olmaktayız. Aynı şekilde Organik tarım uygulamalarında aynen yurtdışındaki uygulamalarda olduğu gibi çiftçilerimize yetiştirme taktikleri ve tohum yapısına göre plan çıkarılma ve bu plan çerçevesinde ürününü yetiştirmesi gerekliliğine dikkat çekeriz.

Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Gerekli kontroller tarafımızdan yapılmakta olup, doğal afetler veya hastalık sonucu bozulan planlamanın yeniden uygulanması için gerekli kredi imkanlarını da sunuyoruz. Bu imkanı kredi kooperatiflerimiz sayesinde çiftçimize ulaştırıyoruz.Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü tarafından hem tarım uygulamaları hem de hayvancılık uygulamaları planlı ve projeli yapılmaktadır.

 

 Kırşehir İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment