Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü

 Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

‘’Eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder.’’ diyen Atatürk’ ün bu sözleri ışında eğitimi bir millet için gerekli faaliyet olarak gören Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde il milli eğitim müdürlükleri bulunmaktadır. Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu anlamda hizmet veren. Eğitimi kutsal kabul eden bir kurumdur.

 Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini Erdoğan Ayata 2012 yılından beri yürütmektedir. Kurumun misyonu, kendine güvenen, verimli, etkin, kendi kendine kararlar alıp uygulayabilen, sosyal sorumluluğunun bilincinde olan, milli değerlerine sahip çıkan, demokratik bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim ve öğretim imkânı sağlamaktır. E-devlet sayesinde de öğrencilerin ve velilerinin tüm faaliyetlerden haberdar olmaları sağlanmaktadır. Sanal olarak bu imkânları, faaliyetleri takip etme ve katılma hakkı sağlanılmaktadır. Bu kuruma bağlı olarak şehir genelinde 40 tane ilkokul, 35 tane ilkokul, birçok lise ve anaokulu bulunmaktadır.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Şehrin 2006 yılında kurulan Ahi Evran üniversitesi adıyla bir de üniversitesi mevcuttur. Sınavlarda olan başarısı ile dikkat çeken bir ildir. Kurum Kırşehir’ in Terme Caddesi üzerindedir. Eğitimin bu denli önem teşkil ettiği dönemde eğitici, bilinçlendirici, geliştirici birçok faaliyet il milli eğitim müdürlüğü bünyesinde verilmektedir. İsmi sınavlarda derecelerle duyulan Kırşehir bu başarısını görevini büyük bir itina ile yerine getiren milli eğitim müdürlüğüne borçludur.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment