Kırşehir Müftülüğü

Kırşehir İl Müftülüğü

Müftülük, halka İslam dini hakkında bilinç kazandırmak, onların sorularını yanıtlamak, dini bayramlarda ve kandillerde vaazlar vermek gibi amaçlarla Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren kurumlardır. Kırşehir İl Müftülüğü de bu anlamda hizmet veren, toplumu dini konularda aydınlatan, din hizmetlerini düzenleyen ve denetleyen bir kurum olarak faaliyet göstermektedir.

 Kırşehir  Müftülüğü Hutbeler

Kırşehir İl Müftülüğü görevini, aslen Trabzonlu olan ve 37 yıldır çeşitli şehirlerde müftülük yapmış olan Mustafa Balık yürütmektedir. İl müftülüğü halkı dini konularda bilinçlendirmek, sağlıklı bir toplumsal yaşam sağlamak amacıyla birçok faaliyette bulunmaktadır. Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde konferanslar düzenlenmektedir. Kur’ an kursları açılmakta ve güzel okuma yarışmaları düzenlenmektedir. Aile ve irşat konulu sempozyumlar yapılmaktadır. Ezanı güzel okuma ve hafızlık yarışmaları düzenlenmektedir. Kutlu doğum dönemlerinde geleneksel pilav dağıtımı yapmaktadır. Hac ve umre işlemlerinin yapılması, bu konularda gidecek kişilere yönelik eğitim, bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Kırşehir  Müftülüğü  Münhal Kadrolar

Bir de il müftülüğünün bünyesinde yer alan Ahi Evran tasavvuf musikisi korosu bulunmaktadır. Engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye verilmektedir. Ayrıca kurum, dini günleri, kandil gecelerini ve ramazanda verilecek fitre tutarını belirlemektedir. İl müftülüğü, Kırşehir’ in Ahi Evran Mahallesi, Ankara- Kayseri yolu üzerinde bulunmaktadır. E- devlet unsurunun katkısıyla kişiler rahatlıkla il müftülüğünün resmi sitesinden dini konuları, soruları takip edebilmektedir. Ayrıca müftünün yapmış olduğu açıklamaları, mesajları, katıldığı konferanslarda dikkat çektiği konuları takip edebilmektedir.

 

Kırşehir  Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment