Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi Taban Puanları

Koç Üniversitesi 1993 yılında İstanbul’da hiçbir şekilde kar amacı beklentisi olmadan kurulmuş olan bir vakıf üniversitesidir. Misyonunda mükemmeliyetçi olma, üstün yeteneklere sahip gençlerle çok değerli bilgi deneyimleri çok fazla olan öğretim görevlilerini bir araya getirmek sureti ile bilime evrensel bir düzeyde destek ve katkıda bulunmayı hedeflemektedir.Üniversiteden mezun olanlar en üst düzeyde olan ahlaki değerlerle donanmış olup toplumsal sorumluluklarının bilincinde ve demokrasinin tüm değerlerine sahip çıkabilen bireyler olmuşlardır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Üniversite kuruluşundan bu yana geçen 20 sene içinde Ülkemizin en seçkin, en elit ve en gözde olan üniversitelerinden biri olmuştur. E-devlet şifrenizle M.E. B öğrenmek istediğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Merhum Vehbi Koç üniversite açıldığında ilk derse girdiğinde Koç Üniversitesi amacı olarak sayıları hiç de az ve sıradan olmayan gençlerimizin iyi bir şekilde yetiştirilmesini sağlamak ve hak ettikleri önderlik noktalarına gelmeleri neticesinde ülkemizin geleceğinin teminat altına alınmış olacağı kesindir demiştir.

Koç Üniversitesi İletişim

Üniversitede Mühendislik, iktisadi ve İdari Bilimler, Tıp, fen, Hukuk, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakülteleri – Hemşirelik Yüksekokulu – İşletme, Fen Bilimleri ve Mühendislik, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Uluslararası Programlar ve İngilizce Hazırlık bulunmaktadır.Üniversitenin rektörlüğüne atanan 1950 Erzincan doğumlu olan yurtiçi ve yurtdışında birçok başarılı çalışmalara imza atan Türk bilim adamı Umran Savaş İnan halen görevini başında olup başarılı çalışmalarına devam etmektedir.

 

Koç Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment