Kocaeli Müftülüğü

Kocaeli İl Müftülüğü

Kocaeli il müftülüğüne bağlı olarak Sayın Mehmet Sönmezoğlu görev başındadır. 1963 senesinde Düzce ilinde dünyaya gelen müftü ilkokul ve daha sonra İmam Hatip Lisesi okullarını Düzce’de bitirmiştir. Daha sonra İlahiyat fakültesini Marmara Üniversitesinde okumuştur. 2010 yılından beri Kocaeli’ de görev almaya başlayarak aynı yerde devam etmektedir. Halkı için sürekli bir koşuşturma ve hazırlıklar içerisinde olarak hiçbir şekilde boş bırakmamaktadır. E_devlet sayfasından sürekli olarak din adına yapılan hizmetleri duyurular ile bildirilmektedir. Yakın zamanda Kocaeli şehrinde açılacak kitap duyurularından halkı haberdar etmektedir.

Kocaeli Müftülüğü Hutbeler

Kocaeli il müftülüğü hac ve umre ziyaretleri için hazırlıkların, yapılacak tarihleri anında sayfa içerisinde bildirmektedir. Halkın bilinçlenmesi ve dinini en güzel şekilde yaşayabilmesi için sürekli olarak faaliyet halindedir. Bir takım etkinlikler yapılmakta ve devamlı olarak duyurulmaktadır. Kur-an okuma yarışlarında insanları daha çok teşvik etmekte ve kıyasıya bir mücadele içerisine girdirmektedir. Elbette bu durum insanların öğrenme isteğini çok fazla artırmaktadır. Yakın zamanda Kutlu doğum haftası ile ilgili faaliyetlerini de dile getirmiştir.

Kocaeli Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kocaeli il müftülüğü, Hakkâri’de açılan erkek yatılı kursunu büyük bir onur ile hizmete sunulmasını da en güzel dilekleri ile sayfasında paylaşılmaktadır. Mübarek üç ayların başlaması ile birlikte kandil mesajları site içerisinden duyurulmaktadır. Faaliyetleri devamlı olarak devam etmekte ve büyüyerek artmaktadır.  Site içerisinden sürekli takip edebilir ve müftünün yaptığı işleri rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Kocaeli Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

One thought on “Kocaeli Müftülüğü

  1. YAŞAR SERT

    10 günlük hamile bayanın bazı sıkıntılardan dolayı çocuğu aldırmak istemesi dinimizce doğrumudur?

Leave a Comment