Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi Taban Puanları İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulan Üsküdar Üniversitesine ilişkin kuruluş kararı 3 Mart 2011 tarihli ve 27863 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır.Üsküdar Üniversitesi bilim ve sağlık alanında özel bir duruma gelerek dünya standartlarının üzerinde akademik olarak üretimde bulunmak ve bu üretimi oluşması için kaynak geliştirme amacı ile nitelikli insan yetiştirmeyi kuruluş misyonu olarak belirlemiştir. ” Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Öncü ” sloganı ile kurulan üniversitenin eğitim dili Türkçe olup rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dır. Üsküdar Üniversitesi Taban Puanları 2015 İnsan ve Toplum…

Sorgulama

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi Taban Puanları ” Atatürk Rönesans’ını Devam Ettiren Üniversite ” sloganı ile İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından İstanbul’da kurulan Yeditepe Üniversitesi 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir.Yeditepe Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olup rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç’tır. Üniversitenin kurucusu Bedrettin Dalan’dır. Atatürkçü düşüncelerin yolunda ilke ve inkılaplarına tam bağlı olarak çağdaş bir gençlik yetiştirmeyi amaçlayan üniversite e devlet bünyesinde eğitim programlarında sürekli olarak bilgi çağına uygun yenilikler düzenlemektedir. Yeditepe Üniversitesi Taban Puanları 2013 Üniversitenin ana yerleşkesi 26 Ağustos Yerleşimi adını taşımaktadır. Diş…

Sorgulama

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi Taban Puanları Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı  tarafından 1999 yılında İzmir ili ve çevresinde yerleşik olarak kurulan Yaşar Üniversitesi Türkiye’de öncü bir üniversite yaratmak için yola çıkmıştır.29 Mart 2001 tarihinde TBMM tarafından onaylanan 4633 sayılı kanun ile yasalaşan üniversite 2002-2003 akademik yılında İzmir şehrinde bulunan Alsancak kampüsünde eğitim hayatına başlamıştır. Şu anda Alsancak kampüsünde hazırlık öğrencileri eğitim görmektedir. Selçuk Yaşar kampüsünde ise ön lisans ve lisans eğitimleri verilmektedir. Yaşar Üniversitesi Taban Puanları 2013 “Bilim Birlik Başarı” sloganı ile eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Yaşar Üniversitesinin eğitim…

Sorgulama

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Taban Puanları Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından ve 28.02.2009 tarihinde İstanbul şehrinde kurulan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, vakıf temelli kurulmuş bir üniversitedir.2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımına başlayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi kuruluşundan itibaren güçlü bir eğitim kadrosuna sahiptir. 36 Profesör, 56 Yardımcı Doçent, 6 Doçent, 15’i doktoralı olmak üzere 42 Öğretim Görevlisi ve 19 Araştırma Görevlisine sahip olan üniversite eğitim konusunda mükemmeliyetçi yapısını sürdürmeye devam etmektedir.  Yeni Yüzyıl Üniversitesi Taban Puanları 2013 Üniversitenin temellerini atan  Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfının başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’dur. Azmi Ofluoğlu aynı zamanda…

Sorgulama

Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi Taban Puanları Türkiye’nin en köklü Üniversitelerinden bir tanesi sayılan Uşak Üniversitesi, tarihsel olarak oldukça köklü sayılmasa da gelişimi ile dikkat çekmektedir. Rektörlüğünü Sait Çelik’in üstlendiği okul, Uşak ekonomisine önemli oranda bir canlılık katmıştır. Bu anlamda özellikle üniversite yakınlarında, hayat deyim yerindeyse öğrenci yaşamlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Uşak merkez yerleşke, şehir merkezine yaklaşık olarak 6 km uzaklıktadır. Okula ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Uşak Üniversitesi Taban Puanları 2013 2006 senesinde bağımsız bir biçimde Uşak’ta varlığını devam ettiren Uşak Üniversitesi, eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, güzel sanatlar fakültesi iktisat fakültesi gibi…

Sorgulama

Turgut Özal Üniversitesi

Turgut Özal Üniversitesi

Turgut Özal Üniversitesi Taban Puanları Ankara’da Etlik ve Keçiören’de yerleşik olarak 2008 yılında kurulmuş olan Turgut Özal Üniversitesi, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı önderliğinde eğitimde geleceği yakalamış ve bu konuda başarısını sürdürmeye devam etmiştir.2009 yılında Yükseköğretim Kurulu’na başvuru gerçekleştiren vakıf mevzuatta öngörülen süreçleri başarı ile tamamlamış TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı kanun ile Turgut Özal Üniversitesi olarak kurulmaya hak kazanmıştır. Turgut Özal Üniversitesi Taban Puanları 2013 Üniversite 07 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede yayınlanması ile birlikte tüzel kişiliğini kazanmıştır. Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli…

Sorgulama

Tunceli Üniversitesi

Tunceli Üniversitesi

Tunceli Üniversitesi Taban Puanları Türkiye’deki üniversitelere dair bütün internet sitelerini e devlet sisteminden bulmanız mümkündür. Son zamanlarda açılan birçok üniversiteye gitmeyi isteyen öğrenciler, diğer okullara nazaran daha çok bilgi ihtiyacı içindedir. Bu tip okullardan bir tanesi de yeni bir okul sayılan Tunceli Üniversitesidir. Tunceli, üniversite kavramıyla meslek yüksek okulu ve sağlık yüksek okulu şeklinde tanışmıştı. Fakat 2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi bu anlamda atılan çok önemli ve radikal bir adımdır. Tunceli Üniversitesi Taban Puanları 2013 Rektörlüğünü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’un yaptığı okulda birçok fakülte yer almaktadır. Okulun gelişimi ile birlikte…

Sorgulama

Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi Taban Puanları Marmara bölgesinde İstanbul okullarını bir kenara bırakacak olursak en prestijli okullardan bir tanesi de hiç şüphe yoktur ki Edirne’de yer alan Trakya Üniversitesidir. Edirne tarihi ve kültürel açıdan son derece zengin bir yerdir. Bu açıdan çoğu kişi Edirne’yi açık hava müzesine dahi benzetmektedir. Bu güzel şehirde yer alan Trakya Üniversitesi, öğrencilerin en çok tercih ettiği, en çok güven veren üniversitelerden bir tanesidir. Birçok bölüme ev sahipliği yapan üniversite, eğitim hayatına 1982 senesinde başladı. Trakya Üniversitesi Taban Puanları 2013 Şu an itibari ile okulun rektörlük koltuğunda Prof….

Sorgulama

Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi Taban Puanları 23 Temmuz 2009 tarihinde resmi gazete yayınlanan ve 2010-2011 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayan Toros Üniversitesinin kurucu vakfı Mersin Eğitim Vakfı’dırToros Üniversitesi’nin kurucusu olan Mersin Eğitim Vakfı Mersin ve Tarsus ilçesinde bulunan Toros Okulları’nın da sahibidir. Mersin Eğitim Vakfı bundan 40 yıl önce eğitimi temel baz olarak alan idealist öğretmenler tarafından kurulmuştur. ” Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde ” sloganı ile eğitim hayatına başlayan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Selahattin Kuru olup eğitim dili Türkçedir. Üniversite vakıf temelli kurulmuş bir kurumdur. Toros Üniversitesi Taban Puanları Vakfın…

Sorgulama

TED Üniversitesi

TED Üniversitesi

TED Üniversitesi Taban Puanları 7 Temmuz 2009 tarihinde ” Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız ” sloganı ile Türk Eğitim Derneği tarafından kurulan TED Üniversitesinde eğitim dili İngilizce olup vakıf üniversitesi özelliği taşımaktadır.Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Öktem Vardar olup 2012-2013 akademik yılında yerleşen 320 öğrencisi ile eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. 7.07.2009 tarih ve 27281 sayılı resmi gazete tarafından yayımlanan Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun (Kanun No. 5913) ile birlikte üniversite Ankara ilinde Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından kurulmuştur. TED Üniversitesi Taban Puanları 2013 2012 yılının eylül…

Sorgulama

Şırnak Üniversitesi

Şırnak Üniversitesi

Şırnak Üniversitesi Taban Puanları Son birkaç senede ülkemizin her şehrinde bir Üniversite kurma düşüncesi meyvelerini vermeye başlamıştır. Bununla birlikte en az gelişmiş Güneydoğu bölgesindeki vilayetlerin hemen hemen hepsine yavaş yavaş üniversiteler kurulmaktadır. Daha önce bir yüksekokul veya meslek yüksekokulu olarak yakın illerdeki okullara bağlı olan okullar, bugün itibari ile bağımsızdır. Bunlardan bir tanesi de Şırnak Üniversitesi’dir. Şehre olan katkısı ve kültürel değerleri ile oldukça önemli bir yerde duran üniversite, gelişimini sürdürmektedir. Şırnak Üniversitesi Taban Puanları 2013 2008 yılında eğitim hayatına merhaba diyen okul, mühendislik fakültesi, ilahiyat fakültesi ve idari ve…

Sorgulama

Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Taban Puanları Ege bölgesinde İzmir’den sonra Üniversite anlamında en güçlü şehirlerden bir tanesi de Isparta’dır. Üniversitenin şehre olan etkisi şeklinde bakacak olursak, gerçekten Süleyman Demirel Üniversitesi listenin başını oluşturmaktadır. Hatta öyle ki neredeyse bütün bir şehir, Üniversite yaşamına göre şekillendirilmiş durumdadır. Türkiye’nin dört bir yanından onlarca bölümüne yıllarca öğrenci alan okul, ülkenin eski üniversitelerinden bir tanesi durumundadır. 1992 senesinde eğitim yaşamına başlayan okulun bugünkü rektörlüğünü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu yürütmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi Taban Puanları 2013 Okulda yer alan fakültelere baktığımız zaman okulun ne denli büyük bir…

Sorgulama

Sinop Üniversitesi

Sinop Üniversitesi

Sinop Üniversitesi Taban Puanları Karadeniz’de Bolu ve Trabzon’da bulunan güçlü Üniversitelere Sinop şehri de dahil olmuştur. 23007 senesinde kurulan Sinop Üniversitesi, hızlı bir gelişim göstererek başarılı bir biçimde hizmet vermektedir. 6 adet fakültesi iki adet yüksekokulu, beş adet meslek yüksek okulu ve son olarak da iki adet enstitüsü olan Üniversitenin, şehir için çok büyük bir anlamı vardır. Şehre, kısa sürede olumlu bir hava katan Üniversite, iyi bir öğrenci şehri olma yolunda ilerlemektedir.Şirin bir Karadeniz şehri olan Sinop, sosyal yaşamı ve doğal, tarihsel güzellikleriyle buraya gelen öğrencileri büyülemektedir. Sinop Üniversitesi Taban…

Sorgulama

Siirt Üniversitesi

Siirt Üniversitesi

Siirt Üniversitesi Taban Puanları E devlet sistemi öğrencileri de düşünerek Türkiye’deki bütün üniversite öğrencileri için fakülte tanıtımları ya da bilgilendirme sistemlerine imkan sağlamıştır. Ülkemizde son dönemlerde hemen hemen her şehirde bir Üniversite hayali ve sloganıyla birçok üniversite kurulmuştur. Bu okulların hem o şehre ekonomik ve kültürel olarak, hem de sosyal olarak çok büyük bir katkı sağladığı kesindir. Bu anlamda ülkemizde her şehirde bir üniversitenin varlığı müthiş bir gelişmedir. Bu projelerden nasibini alan Siirt Üniversitesi, Dicle Üniversitesi’ne bağımlı iken 2007 senesinde bağımsız bir üniversite haline gelmiştir. Siirt Üniversitesi Taban Puanları 2013…

Sorgulama

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi Taban Puanları Ülkemizin en güzide üniversitelerinden bir tanesi olan Sakarya Üniversitesi 1992 senesinde eğitim alanında hizmet vermeye başlamıştır. O günden bugüne çağdaş ve bilimin ışığında modern bir eğitim metodunu benimseyen okul, saygın rektörlerle anılmıştır. Üniversitenin bugünkü rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’tır. Barınma, ulaşım, sosyal aktiviteler, olanaklar, kütüphane, şehir vb. birçok kriteri değerlendirdiğimiz zaman birçok öğrenci için buranın çok cazip bir yer olduğunu söylemek çok zor değildir. Sakarya Üniversitesi Taban Puanları 2013 Sakarya’nın şehir olarak İstanbul’a yakın olması önemli bir tercih sebebidir.Sakarya Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş olmasına rağmen, kökeni…

Sorgulama

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi Taban Puanları 1994 yılında Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından kurulan Sabancı Üniversitesi İstanbul şehrinde bulunmaktadır. Kocaeli sınırında, Tuzla ilçesi civarında yerleşik olarak bulunan üniversite Sabancı topluluğunun bünyesinde eğitim vermeye devam etmektedir.Sabancı Üniversitesi liberal bilim olarak yüksek öğretim veren tek kurumdur. Bu sistem ile üniversitede bulunan tüm öğrenciler ilk sene çekirdek bir ders grubuna tabi olmaktadır. İkinci sınıfta seçilmiş olan belirli bölümlere odaklanan öğrenciler oluşturdukları deneyim sonucunda ikinci sınıf programlarından birisini seçmektedir. Sabancı Üniversitesi Taban Puanları 2013 Birlikte Yaratmak ve Geliştirmek” sloganı ile kurulan üniversite vakıf üniversitesi konumundadır. Üniversitenin…

Sorgulama