Konya İl Tarım Müdürlüğü

Konya İl Tarım Müdürlüğü Miafirhanesi

Konya il tarım müdürlüğümüz, Konya ilimizde tarım ile uğraşan çiftçilerimizin her türlü ihtiyaçlarına ve problemlerine çözüm üretmektedir. Konya ilimiz 40.813.520 dekar yüzölçümü ile yurdumuzun en geniş arazi varlığına sahip ili olup 19.044.386 dekar alanda tarım yapılmaktadır.  Toplam 2.038.555 olan İl nüfusunun 510.618 i (%25) kırsal kesimde, 1.517.937 si de (% 75) şehirde yaşamaktadır. Konya ilimiz, 1 Büyük Şehir Belediyesi, 31 ilçe, 174 kasaba ve 612 köy de toplam 111.479 çiftçisi ile tarım sektöründe faaliyet göstermektedir.

Konya İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Konya ilimiz, büyük ve düz ovaları ile tarıma el veriş li bir şehrimiz olmakla birlikte, bakanlığımızın Konya İl Tarım Müdürlüğü vasıtası ile tarım destekleme hibeleri neticesinde ilimizde yetersiz olan sulama alanları geliştirilmiştir. Her geçen gün gelişen teknolojide tarıma katkı sağlayacak sulama ve makineler yardımı ile tarım sektörü çiftçilerimize haz katmakta ve ürünlerinin meyvelerını yemeye olanak sağlamaktadır.Konya tarım il müdürlüğümüz, Çevreye duyarlı doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilirlikle ilgili yeni teknolojileri ve bilgileri çiftçilere ulaştırabilmek, ilin tarımsal yayım programını hazırlamak programın gerçekleşebilmesi için üretici, üretici örgütleri, üniversite, özel sektör ile işbirliği yapmak gibi faaliyetler ile çiftçilerimize destek olmaktadır.

Konya İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Konya tarım il müdürlüğümüz, Tarım ürünlerinin islenip, değerlendirilmesine, pazarlamasına ve bunun için gerekli tesislerin kurdurulmasına yardımcı olacak çalışmaları yaparak, bu konuda üreticileri ve müteşebbisleri yönlendirmektedir. Her türlü problemlerinde çiftçimizin yanında olan kurumumuz, çiftçilerimizi tarımsal alanda daha fazla nasıl verim sağlamaları gerektiği hakkında bilinçlendirerek çiftçilerimizin daha verimli ürünler almasına vesile olmaktadır.

 

Konya İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment