Konya Müftülüğü

Konya İl Müftülüğü

Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY olup 1953 Konya doğumludur. ilkokuldan sonra Konya Kapu Camii İmam Hatibi Cemil Efendi’den kıraat dersleri almaya başlamış ve bu yönde kendisini geliştirmiştir. 1974 de İmam hatip okulundan mezun olmuştur. 1979 da Konya Cihanbeyli Müftülüğüne atanmıştır. Bu sırada kendisini iyice geliştirmiştir, yurtdışından dönüşte de 20.05.2012 tarihinde müftülüğe atanmıştır. Arapça, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Konya Müftülüğü  Hutbeler

Bu müftülüğün kendi bünyesinde yaptığı dini danışma hattıda bulunmaktadır. Bu hattın numarası 190 dır. Bu hatta bağlanmak ücretsizdir. Aradığınızda karşınıza çıkan Konya İl Müftülüğüne bağlı dini soruları cevaplandırma komisyonu size kafanıza takılan her soru hakkında açıklık kazandıracak daha bilgili ve bilinçli ibadetinizi yerinize getirmenizi sağlayacaktır. İl Müftüsü Yardımcısı İbrahim Çayır’dır. Arapça, Fransızca, Hollandaca bilen Çayır bu göreve 10.09.2012 tarihinde atanmıştır. Müftülük kendi bünyesinde bir çok eğitimde vermektedir. Ayrıca dini hizmetleride söz konusudur.

Konya Müftülüğü  Münhal Kadrolar

Adresi Devri Cedid Mahallesi Sultanşah Caddesi No 37 Selçuklu Konya’dır. Konya 31 adet de ilçe müftülüğüne sahiptir. Müftülüğün hizmet standartlarında da şunlar yer almaktadır ; Telefon ile veya bizzat gelerek sorulan dini soruların  cevaplandırılması, E-mail yoluyla sorulan dini soruların  cevaplandırılması, mektup ve faks yoluyla sorulan dini soruların cevaplandırılması, aile irşat rehberlik bürosu hizmetleri, vekalet yoluyla kurban kesimi ve daha bir çok hizmet mevcuttur. Tüm işlemleri E-DEVLET yoluyla kontrol edebilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment