KTO Karatay Üniversitesi

KTO Karatay Üniversitesi Taban Puanları

Konya ilinin Karatay ilçesinde kurulmuş olan bir vakıf üniversitesi olan KTO Karatay Üniversitesi Konya ilinin ikinci üniversitesidir.Üniversite Karatay Medresesi’nin devamı niteliğindedir. Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından ülkeye kazandırılan KTO Karatay Üniversitesi temelleri 12 Kasım 2008 tarihinde atılmıştır. 2008 yılında TBMM’ye sunulan yasaya göre üniversite 5 fakülte, 2 enstitü ve 1 yüksekokul olarak eğitim hayatına katılmıştır. Konya iline ait tüm değerler üniversitenin logosunun içerisinde toplanmıştır.

KTO Karatay Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite logosunun iç deseni Karatay Medresesi’ni anlatan çinilerden oluşmaktadır. Çini logosunun temeli ülkemizin tanıtımında kullanılan Selçuklu devletinin sembolü olan Lale ile Konya şehrinin en önemli sembollerinden biri olan semazen figüründen oluşmaktadır. Mükemmel bir birleştirme ile küresellik kazandırılan üniversite logosunun etrafında yer alan  zincir sembolleri 1882 yılında kurulan ve üniversitenin temellerini atan Konya Ticaret Odası’nı temsil etmektedir. Üniversite YGS ve LYS sınavlarının sonuçlarına öğrenci kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir. Üniversitenin eğitim dili İngilizcedir. Bu nedenle üniversiteye  kayıt yaptıracak öğrencilerin KEPT adı altında yapılan yabancı dil yeterlilik sınavlarına girmeleri gerekmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi İletişim

Sınav sonucunda 60 puan ve üzeri alan öğrencilerin üniversiteye kabulü gerçekleşmektedir. Bununla birlikte TOEFL ve benzeri sınavlardan alınan puanlarda üniversite kaydı için geçerliliğini korumaktadır.Üniversite bünyesinde 4 fakülte, 2 enstitü ve 1 meslek yüksekokulu barındırmaktadır. Üniversite Konya Adalet Sarayı’na,  Kültür Merkezlerine ve Mevlana Müzesi‘ne oldukça yakındır. Üniversiteye yaklaşık olarak muhtelif semtlerden 7 farklı dolmuş ve belediye otobüsü geçmektedir. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak’tır. Üniversite e devlet konusunda öğrencilerine kolaylıklar tanımaktadır.

 

KTO Karatay Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment