Kütahya İl Spor Müdürlüğü

Kütahya Spor Müdürlüğü

Gençlik haftası etkinlikleri, triatlonu, halk oyunları, boks, tenis gözlemci hakemliği kursu ve daha bir çok geliştirici eğitimi ile Kütahya halkını daha sağlıklı, zinde ve hareketli hale getirmeyi amaçlamış bir kurumdur. Bu kuruluş devlet bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Katma bütçelidir ve tüzel kişiliğe sahip bulunmaktadır. Temelleri 1922 yılında 16 kulübün birleşmesiyle atıldı. Bu kuruluşa Ali Paşa Mahallesi Abdurrahman Kara Bulvarı No:6 43200 Kütahya adresinden ulaşabilirsiniz.

Kütahya İl Spor Müdürlüğü Adresi

Bunun yanı sıra il müdürü sekreterliğine, yüzme havuzu ve okul sporlarına da Ali Paşa Mahallesi Abdurrahman Kara Bulvarı No:6 43200 Kütahya adresinden, gençlik merkezine Mecidiye Mahallesi Dershane Sokak No : 2 Kütahya adresinden ulaşım mümkün olmaktadır. Spor genel müdürlüğü tesisleri arasında 30 Ağustos spor salonu, 30 Ağustos stadı, altıntaş ilçe futbol sahası, atıcılık tesisleri, binicilik tesisleri, boks salonu, çok amaçlı spor salonu, dumlupınar spor salonu.

Kütahya İl Spor Müdürlüğü İletişim

dumlupınar stadyumu, dumlupınar yüzme havuzu, emet ilçe futbol sahası, emet ilçe spor salonu, eski gediz futbol sahası, gediz ilçe futbol sahası, gediz ilçe spor salonu, havalı silah atış poligonu, idari binalar, kütahya gençlik merkezi, lojmanlar, M.asım alkış stadı, simav ilçe futbol stadı, simav ilçe spor salonu, simav muradınlar spor salonu, tavşanlı ilçe (ada) stadı, tavşanlı ilçe spor salonu ve daha bir çok tesis bulmakta ve E DEVLET üzerinden erişimleri sağlanmaktadır.

 

Kütahya İl Spor Müdürlüğü İç,in Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment