Kütahya Müftülüğü

Kütahya  İl Müftülüğü

Kütahya  İl Müftülüğü Kurumu KÜTAHYA ili MERKEZ ilçesin de Alipaşa Mah. Atatürk Bulv.  Müftülük Sitesi No : 8  43020 / Kütahya  adresinde hizmet veriyor olarak işlevini hala sürdürmektedir. Kütahya  İl Müftülüğü Kurumuna 0 274 223 63 15  telefon numarasından ve 0 274 223 63 13  nolu faks numarasından ulaşabilirsiniz istediğiniz zaman ve ne konuda bilgi almak isterseniz ulaşabilir gerekli yardımı alabilirsiniz.

Kütahya Müftülüğü Hutbeler

Bu kurum Kütahya merkez şehrinde Diyanet Müftülük kurumu olarak faaliyetlerine devam etmektedir ve işlevini korumaktadır. Kurumun Müftülüğünü Mustafa ÜSKÜLÜPLÜ yapmaktadır.İl Müftümüz Mustafa Üskülüplü Bolu’da doğmuştur. Babası Mustafa Durmuş Üskülüplü’den hafızlığını tamamlamıştır.. Değişik Üstatlardan kıraat dersleri almıştır. Dini eğitim tecrübesi kazanmak için 4 yıl medrese eğitimi almıştır. 08.02.2008 tarihinde Kütahya’ya müftü olarak atandı ve hala görevini burada gerçekleştirmektedir. Müftülüğün yaptığı faaliyetlerin takibi E DEVLET tarafından konturol edilebilir durumda ve halka açıktır.

Kütahya Müftülüğü Münhal Kadrolar

Müftülüğe bağlı olarak işlev sürdüren 5 adet ilçe müftülükler de mevcuttur bunların bulunduğu ilçeler Simav, Aslanapa, Tavşanlı, Hisarcık, Çavdarhisar olarak Konya daki yerlerini almış bulunmaktadır. Yüz yüze vaaz kursları, hutbeler, Kur’an kursları ve daha bir çok hizmetiyle tüm Konya halkına yardımcı olmayı amaçlayan bu kurumun hiç bir maddi çıkarı bulunmamaktadır. Hizmet standartları olarak kendisini geliştirmiş olan bu müftülük herkesi geliştirmeyi amaçlar.

 

Kütahya Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment