Mahkeme Sonucu Sorgulama

Mahkeme Sonucu Öğrenme: İnternet kullanımı artık her evde yaygın bir hal aldığı ve artık herkesin bilgisayar kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olduğu  2013 yılında e devlet sistemi üzerinden bir çok işlem yapılmaktadır.E devlet sistemi kullanıcıları için öncelikle e devlet şifresi alınmalıdır.

Mahkeme Karar Sorgulama: E devlet sistemini kullanımlarda öğrenilmek istenilen bilgi kolaylıkla ulaşılmaktadır.E devlet sisteminde bulunan hizmetlerden biriside  mahkeme sonucu sorgulama işlemidir.Mahkeme sonucu öğrenme işlemini yapmak için e devlet şifresi ile sisteme girdikten sonra Adalet Bakanlığı işlemlerine girilmesi gerekir.

Mahkeme Sonuç Sorgulama: Adalet Bakanlığı işlemleri listesi önünüze geldiğinde mahkeme sonucu öğrenme işlemlerine tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada mahkeme doysa numarası ve Tc Kimlik numarası ile mahkeme sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Uyap Dava Sorgulama

Adalet Bakanlığının Hizmetleri sadece mahkeme sonucu öğrenme değildir.Mahkemesi süren davalarında sürecini ,nasıl işlediğini öğrenebiliriz.Uyap Dava Sorgulama sistemi de bize bu hizmeti sunmaktadır.Uyap dava sorgulamak için  e devlet şifresi olmadan da  Tc numaranızla giriş yapıp dava sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.
Related posts

5 thoughts on “Mahkeme Sonucu Sorgulama

 1. Cengiz

  Dava sonuclarin

 2. turkan

  Mahkeme eşimle bizi bos adi fakat o temyize gönderdi yargıtay kararı bozarmi

 3. Selman

  E devlet şifremle e devlete giremiyorum

 4. Aydogan onur balcı

  Mahkeme sonucunu öğrenmek istiyorum

 5. ilkay yıldırımlı

  Manavgat aile mahkemesi 2013\10 tal sivas 2.aile mahkemesi 2012 \234 e dosya numaralı davamın sonucunu öğrenmek istiyorum

Leave a Comment