Malatya Müftülüğü

Malatya İl Müftülüğü

05. Mayıs 1954 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinin Duralidayılı köyünde doğan 1980 yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olan ayrıca yıllarca yurtiçi ve yurtdışı birçok görevde başarı ile bulunan son olarak da 31 Aralık 2009 tarihinde Malatya İl Müftülüğü‘ne atanan Hacı Yusuf Gül bulunmaktadır. Halen görevinin başında başaralı bir şekilde bulunmaktadır. Müftümüz evli 3 çocuk ve 4 torun sahibidir ayrıca Fransızca, Arapça ve Hollandaca bilmektedir.

Malatya Müftülüğü  Hutbeler

Müftülük halkı birçok asılsız hurafelerden kurtarmak ve dine gereken ilgiyi, saygıyı ve değerin verilebilmesi açısından birçok başarılı çalışmalar yaparak bilgilendirmeye çalışmakta ve açılmış olan Kuran kurslarında okuyan öğrenciler arasında düzenlenmiş olan Kuran-ı Kerim güzel okuma yarışması düzenlemektedir. Halkımıza, gençlerimize dinimizi öğrenme ve kitabımızı düzgün okumaları için açılmış olan bu kurslar başarı ile hizmet vermektedir. Müftülüğe bağlı bulunan camiler ve kurslar her zaman kontrol edilerek herhangi bir problem sorun olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Malatya Müftülüğü Münhal Kadrolar

E-Devlet sitesinde birçok konu hakkında bilgi alabilirsiniz. İlde müftülüğe bağlı bulunan 915 cami bulunmaktadır. Malatya İl Müftülüğü bünyesinde İslamiyet üzerine, insan onuru ve Hz. Peygamberimiz konulu konferanslar ve paneller düzenlemektir.Din hizmetleri verirken geçmişten gelen tecrübelerden yararlanarak dinin birleştirici olan görevlerini ortaya koymaktadır. Ve Müftülüğümüz halen Mehmet Buyruk Caddesi Malatya adresinde hizmet sunmaya devam etmek ayrıca öğrenmek istediğiniz bir bilgi olursa bizzat giderek öğrenebilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment