Maltepe Üniversitesi

Maltepe Üniversitesi Taban Puanları

1991 yılında, “Anaokulundan Üniversiteye” düşüncesi ile eğitim ve öğretim hizmetine başlayan Maltepe Üniversitesi, Marmara Eğitim Kurumlarının başarılı bir eğitim geçmişinin son halkası olarak yer almaktadır.İstanbul Marmara Eğitim Vakfı (İMEV) tarafından kurulan üniversitenin yönetim birimi Maltepe’de Feyzullah Caddesindeki tarihi köşkte bulunmaktadır. Üniversite 197 yılında ek kontenjandan öğrenci alarak eğitim hayatına başlamıştır. Maltepe Üniversitesi’nde 9 fakülte, 2 Yüksekokulu ve 2 adet enstitü bulunmaktadır.

Maltepe Üniversitesi Taban Puanları 2013

Eğitim dili Türkçe olan üniversitede rektörlük görevini Prof. Dr. Kemal Köymen yürütmektedir. ” Bilimde çağdaş, düşüncede özgür” sloganı ile hareket eden üniversite bilimsel araştırmalar ve yayınları ile Türk bilimine katkıda bulunmaya devam etmektedir. 1999 yılında şehir dışına kurulan Marmara Eğitim Köyü kampüsü  1000 dönümlük bir arazi üzerinde konumlandırılmıştır. Kampüste ilk olarak anaokulu, ilköğretim okulu ve lise binaları yapılmış daha sonra 2003 yılında ise üniversite bu bölgede eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.

Maltepe Üniversitesi İletişim

Modern imkanların tüm olanakları kullanılarak yapılan Marmara Eğitim Köyü’nde bir kampüste bulunması gereken tüm birimler eksiksiz olarak yer almaktadır. Kampüs çevresinde eğitime ayrılmış olan fakülte binalarının yanı sıra 504 öğrenciyi bu bölgede barındırabilecek öğrenci evleri, sosyal ve kültürel çalışmaların aktif olarak gerçekleştirildiği özel olarak tasarlanmış alanlar bulunmaktadır.Üniversitenin eğitim dili Türkçedir. E devlet hizmeti kurum tarafından aktif bir biçimde kullanılmaktadır. Üniversitenin meslek yüksekokulu binaları Cevizli Sahilyolu ve Dragos Kampüsü’nde bulunmaktadır.

 

Maltepe Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment