Manisa Müftülüğü

Manisa İl Müftülüğü

25 Aralık 1958 Gebze Çerkeşlide doğan 1983 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Sinan Cihan 20 Haziran 2011 tarihinde Manisa İl Müftülüğü‘ne müftü olarak atanmıştır.   Toplumun ve halkın dini ihtiyaçlarına beklentilerine cevap vermek amaçlı İslam dininin ana ve temel kaynaklarına dayalı gerçek, doğru ve güncel bilgilerle toplumumuzu din konularında aydınlatmak, ibadet, inanç ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini idare etmek yönetmektir.

Manisa  Müftülüğü Hutbeler

Müftülüğün vizyonunda dünyada ve Türkiye’de İslam dinine ait her konuda referans alınan etkin, itibar sahibi ve saygın kurum olmaktır. Din hizmetlerini yerine getirirken ve ibadethaneleri yönetirken müftülükçe mezhep, kültür, renk  cinsiyet, ve ırk ayrımı yapmadan toplumun her kesimine eşitliği aynı bir biçimde tutarak hizmet sunarken özen göstermeye dikkat etmektedir. Din hizmetlerini sunarken yıllardır elde edilen dini tecrübelerin düşünceli ve uygulamalı bir mirasın ortak alınması ve bu kararlılığın himaye edilmesi toplumsal barışı ve dinin birleştirici görevlerini de yüklediğimizde değerini oluşturmaktadır.

Manisa  Müftülüğü Münhal Kadrolar

Manisa İl Müftülüğü dini hizmetlerini sunarken halkımızı din konusundaki yanlış hurafelerden kurtararak ahlaki ve manevi değerlere bağlılığın önemini arttırmayı ulusal dayanışmanın ve birliği sağlamanın amacı ile çalışmalarına devam etmektedir. E-Devlet resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz.  İlimizde Müftülük bünyesine bağlı bulunan 1642 cami bulunmaktadır. Dini konularda ve ibadethaneler konusunda herhangi bir sorunuz olursa Göktaşlı Mahallesi Murat Caddesi No: 47 Manisa adresine bizzat giderek veya telefonla arayarak öğrenebilirler.

 

Manisa  Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment