Mardin Artuklu Üniversitesi

Mardin Artuklu Üniversitesi Taban Puanları

Mardin Artuklu Üniversitesi; 28 Mayıs 2007 tarihinde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan 17 Üniversiteden biri olmuştur ve 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınarak 1104 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamış bulunmaktadır. Üniversitenin rektörlüğünü Prof. Dr. Serdar Bedi OMAY yürütmektedir.

Mardin Artuklu Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversite bünyesinde; Edebiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İlahiyat Bilimleri Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Fakültesi olmak üzere altı adet fakülte bulunmaktadır. Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Yaşayan Diller Enstitüsü olmak üzere üç adet enstitü bulunmaktadır. Yine Sağlık Yüksekokulu ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu olmak üzere iki adet yüksekokul, beş adet meslek yüksekokulu ve bir tane de devlet konservatuarı bulunmaktadır.

Mardin Artuklu Üniversitesi İletişim

Mardin’de öğrencilere barınma imkânı sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait bir adet yurt ve bir adet de özel yurt bulunmaktadır.  Bu imkânlardan yararlanma şansı yine e devlet sayesinde başarıla bilinmektedir.Üniversitenin kuruluş hedeflerinin başında Uluslararası düzeyde akademik yeterliliğini ispatlamış ve dikkate alınan bir ‘Sosyal Bilimler Üniversitesi ‘ olmak yer almaktadır.  Özel hedefleri arasında ise Mardin ve çevresini, kent dokusu, tarih-kültür, kentlilik bilinci gibi açılardan aslına uygun, kendini ifade eder konuma gelmek bulunmaktadır.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment