Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU 1960 da Konya´da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamladı, ardından 1981 yılında Konya İmam Hatip Lisesini, 1985 yılında da Selçuk üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. 1986 yılında Siirt Eruh ilçesinde göreve başladı. 1988- 2004 yılları arasında çeşitli okullarda müdür ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra 19 Aralık 2012 tarihinde Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müdür olarak atandı.

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı toplam 1.163 adet anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede toplam 213.004 öğrenci ders görürken, bu okullara bağlı olarak 5.673 adet derslikte 9.290 öğretmen eğitim vermektedir. Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü verilerine göre derslik başına düşen öğrenci sayısı ilkokul düzeyinde 39, ortaokul düzeyinde 40 iken mesleki ve teknik eğitim seviyesinde 31 şeklindedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Savur, Mazıdağı, Derik, Yeşilli, Ömerli, Dargeçit İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’dir.

Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Ayrıca Müdürlük hizmetlerinin sağlıklı ve kesintisiz yürütülebilmesi için Müdürlük bünyesinde çeşitli hizmet birimleri bulunmaktadır. Bu hizmet birimleri; Özel Büro Hizmetleri, Temel Eğitim Hizmetleri, Orta Öğretim Hizmetleri, Mesleki ve teknik eğitim  hizmetleri, Din hizmetleri, Özel eğitim ve teknik hizmetleri, ’dir.Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Vali Ozan Caddesi Hükumet Konağı /MARDİN” adresinde hizmet vermektedir.
Related posts

Leave a Comment