Mardin Müftülüğü

 Mardin İl Müftülüğü

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN, 1963 yılında Aksaray Ortaköy İlçesine bağlı Hacımahmutuşağı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladıktan sonra Kur’an Kursunda babasından hafızlık dersleri almaya başladı. 1982 yılında İzmir İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1983 yılında ilk görev yeri olan Aksaray İli Gücün Kaya Köyü Camii İmam Hatibi olarak görev yaparken Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1988 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1989- 2011 yılları arasında Çeşitli il ve ilçelerde Müftü ve Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı. 01.05.2011 tarihinden itibaren de Mardin İl Müftüsü olarak görev yapmaktadır.

 Mardin Müftülüğü Hutbeler

Mardin İl Müftülüğünün hizmet standartları uygulamasına göre yapılan başvuruların yapılma şekli ve içeriğine göre cevaplanma süresi belirlenmiştir. Örneğin telefon ile veya bizzat gelerek sorulan dini sorular anında, e-mail yoluyla sorulan dini sorular 5 gün içinde, mektup ve faks yoluyla sorulan dini sorular 7 gün içinde cevaplanmakta, Umre ve Hac kayıt işlemleri 30 dakika içinde alınmakta ve vekâlet yoluyla kurban kesimi başvurusu banka dekontunun ibrazının ardından 30 dakika içinde sonuçlandırılmaktadır.

 Mardin Müftülüğü Münhal Kadrolar

Mardin İl Müftülüğüne bağlı 992 adet camii bulunmaktadır. Bu camilerin bir kısmı ilçelerde bulunmaktadır. Mardin Müftülüğüne bağlı Kızıltepe, Midyat, Nusaybin, Savur, Mazıdağı, Derik, Yeşilli, Ömerli, Dargeçit İlçe Müftülükleri bulunmaktadır. İl Müftülüğünün iletişim adresi Vali Ozan Cad. No:1’dir. Ayrıca Müftülüğe (0482) 212 36 62 numaralı telefondan ulaşılabilir.

 

Mardin Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment