Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Taban Puanları

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 17 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur. Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olan; Burdur Eğitim Fakültesi, Burdur Sağlık Yüksekokulu, Burdur Meslek Yüksekokulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Meslek Yüksekokulu, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ağlasun Meslek Yüksekokulu ile Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olan Burdur Veteriner Fakültesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne devredilmiştir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Taban Puanları 2013

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, bugün lisansüstü düzeyde eğitim veren 4 enstitü, lisans düzeyinde eğitim veren 6 fakülte ve 5 yüksekokul, ön lisans düzeyinde eğitim veren 8 meslek yüksekokulu, 8 araştırma merkezi, rektörlüğe bağlı 6 birimi vardır. Ayrıca 16.500 öğrencisi ve 1000 çalışanı ile yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir kurum haline gelmiştir. Üniversite, nitelikli eğitimi, araştırma projeleri ve bilimsel yayınları ile ülkemize önemli katkılar sağlamaya aday bir üniversite konumunda yarınlara emin adımlarla yürümektedir.Üniversitenin rektörlüğünü Prof. Dr. Mustafa SAATÇİ yürütmektedir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İletişim

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur-Merkez’de yer alan kampüsünü Burdur-Antalya yolu üzerinde Burdur’a 15 km uzaklıktaki yeni İstiklal Yerleşkesi ’ne taşıyarak 2012-2013 yılından itibaren eğitim-öğretimine burada devam etmektedir.Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurt ve yarı özel yurt bulunmaktadır. Bu imkândan yine e devlet sayesinde yararlanılmaktadır. Üniversiteye ulaşımları yurdun hemen karşısında bulunan özel belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Ayrıca il merkezi ve ilçelerinde birçok özel işletmeciye ait yurt, pansiyon, apart otel ve otellerle barınma imkânı sunulmaktadır.
Related posts

Leave a Comment