Mevlana Üniversitesi

Mevlana Üniversitesi Taban Puanları

Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı (GESAV) tarafından 2009 yılında Konya şehrinde kurulan Mevlana Üniversitesi insani ve evrensel değerlerin en önde gelen kişiliklerinden Hz. Mevlana’nın yolunda eğitim ve bilimsel araştırmalara büyük bir önem vererek öğrencilerini bu doğrultuda yetiştirmeye devam etmektedir.Mevlana Üniversitesi kültür ve sanat faaliyetlerine dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Afyon tramvay hattının üzerinde yer alan Rixos Hotel’in yanında yer lan Rixos Kampüsü100.000 m2 arazi üzerinde yaklaşık 30.000 m2 kapalı alana sahiptir.

Mevlana Üniversitesi Taban Puanları 2013

Bu büyük alanda tüm öğrencilerimizin ihtiyaçları tam olarak karşılanabilmektedir. Bina dışında gezi, spor eğlence alanları bulunmaktadır. Bununla birlikte otopark hizmeti de bina dışarısında üniversite öğrencilerine sunulmuştur. Bina içerisinde bulunan kapalı alanda modern ve teknik donanıma sahip tüm imkanlar bulunmaktadır. Oldukça kaliteli bir şekilde yapılan spor salonu, sağlık merkezleri ve 1250 m2 büyüklüğünde kütüphanesi bulunan üniversitenin içerisinde ayrıca sinema salonları kafeteryaları yemekhane, kongre merkezi ve teknolojik olarak en iyi şekilde tasarlanmış laboratuarlar bulunmaktadır.

Mevlana Üniversitesi İletişim

Esentepe ve Rixos kampüslerinde  hem tramvay hem de diğer ulaşım hatları eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin ihtiyaç duydukları ulaşım, barınma sosyal, sağlık, spor ve eğlence gibi tüm fırsatları en iyi şekilde karşılamaktadır. Kampüsün sahip olduğu binalar Selçuklu mimarisinde tasarlanmıştır.Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam olup eğitim dili Türkçe’dir. 6 fakülte 2 yüksek okul ve 3 enstitüyü içerisinde barındıran üniversite ayrıca öğrencilerine e devlet hizmetinin kullanılmasında da yardımcı olmaktadır.

 

Mevlana Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment