Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya ÇINAR 1970 yılında Emirdağ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Emirdağ’da tamamladıktan sonra Lise eğitimini İzmit’te tamamladı. Ardından 1987 kazandığı Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra çeşitli okullarda öğretmenlik, okul müdür ve müdür yardımcılığı ile İl ve ilçelerde Milli Eğitim Müdürlükleri görevlerinde bulundu. Son olarak tarihinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

Muğla  Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı toplam 932 adet anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede toplam 145.673 öğrenci ders görürken, bu okullara bağlı olarak 6.748 adet derslikte 9.559 öğretmen eğitim vermektedir. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü verilerine göre derslik başına düşen öğrenci sayısı ortaöğretim ve mesleki ve teknik eğitim seviyesinde 24 şeklindedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca, Ula, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’dir. Ayrıca Müdürlük hizmetlerinin sağlıklı ve kesintisiz yürütülebilmesi için Müdürlük bünyesinde çeşitli hizmet birimleri bulunmaktadır.

Muğla  Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bu hizmet birimleri; Eğitim Denetmenleri Başkanlığı,  Özel Kalem, Temel Eğitim, ,Orta Öğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Din Öğretimi, Özel Eğitim ve Rehberlik, Hayat Boyu Öğrenme, Özel Öğretim Kurumları Bölümleri gibi Birimleri bulunmaktadır. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Emir Beyazıt Mahallesi Baki Ünlü Caddesi Çamlık Sokak No: 5” adresinde hizmet vermektedir.

 

Muğla  Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment