Muğla Müftülüğü

Muğla İl Müftülüğü

Muğla İli Müftüsü Hasan BAŞİŞ, 1958 yılında Sakarya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra, Sakarya İmam-Hatip Lisesini bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi Atatürk Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra son olarak Medine İslam Üniversitesinden mezun oldu. Bursa-İznik İlçe Müftülüğünde Kur’an Kursu Hocası olarak1986 yılında göreve başlamış ve 30.01.1991 tarihinde Kastamonu Araç ilçe Müftülüğüne atandı. Sonrasında birçok il ve ilçe de Müftülük görevinde bulunmuş ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanlığına atandı.

Muğla Müftülüğü Hutbeler

Bu görevi yürütürken yaklaşık 10 ay süreyle Suudi Arabistan’da Medine Hac ve Umre temsilcisi olarak görevlendirildi. Halen yürütmekte olduğu Muğla İl Müftülüğü görevine 18.11.2011 tarihinde atandı.Müftülüğün asıl görevi “Anayasanın 136. maddesi uyarınca laiklik ilkesine bağlı, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek, İslam Dininin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek.” tir.

Muğla Müftülüğü Münhal Kadrolar

Muğla İl Müftülüğüne bağlı 129 adet camii, 24 adet Kur’an Kursu bulunmaktadır. Muğla Müftülüğüne bağlı Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Ortaca, Ula, Yatağan İlçe Müftülükleri bulunmaktadır. İl Müftülüğünün iletişim adresi “Orhaniye Mah. Devlet Hastanesi Caddesi No:16/1 MUĞLA”. Ayrıca Müftülüğe “90 (0252) 214 12 06” numaradan telefonla, ulaşılabilir.

 

Muğla Müftülüğü İçin  Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment