Muğla Üniversitesi

Muğla Üniversitesi Taban Puanları

Muğla Üniversitesi, 1992 tarihinde kurulmuş olup, bugün 13 fakülte, 4 enstitü, 6 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu, 18 araştırma ve uygulama merkezi ile 208.000 metrekare kapalı alan üzerinde 30.000’den fazla öğrencisi, 1000’i aşan öğretim elemanı ve 800’e yaklaşan idari personeliyle hizmet vermektedir. Üniversite eğitim-öğretim faaliyetini rektör Prof. Dr. Mansur HARMANDAR ile yürütmektedir.

Muğla Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversite yerleşkesinde; Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce işletilmekte olan iki adet yurt bulunmaktadır. Bu yurtlardan da e devlet imkânı ile yararlanılmaktadır. Bu yurtlardan Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu 1500 kişilik yatak kapasitesine; Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu 1300 yatak kapasitesine sahip bulunmaktadır. Ortaca ve Fethiye ilçelerinde de Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce işletilmekte olan iki adet yurt mevcut bulunmaktadır.

Muğla Üniversitesi İletişim

Ortaca Öğrenci Yurdu 216’sı Kız öğrenci, 108’i erkek öğrenci olmak üzere toplam 324 yatak kapasiteli; Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman Öğrenci Yurdu ise 150’si kız öğrenci, 150’si erkek öğrenci olmak üzere toplam 300 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Milli Piyango Kız Öğrenci Yurdu, Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Erkek Öğrenci Yurdu, Ortaca Öğrenci Yurdu ile Fethiye Sıtkı Mefharet Koçman Öğrenci Yurdu’na öğrenci kabulleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından merkezi sistemle yapılmaktadır.

 

Muğla Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment