Muş Alparslan Üniversitesi

Muş Alparslan Üniversitesi Taban Puanları

Muş Alparslan Üniversitesi rektörü Nihat İnançtır. Muş Alparslan Üniversitesi; 29 Mayıs 2007de kurulmuştur. Ve bu kuruluş sırasında 5662 yazılı kanunun bütün gerekleri uygulanmıştır. E devlet yardımıyla da yasa incelenebilir. Kuruluşu resmi gazete de yayınlanan üniversite o günden beri oldukça iyi bir kadro ile güzel bir eğitim vermektedir. Her yıl binlerce öğrenciye yardımcı olmakta ve meslek sahibi olmaları için gereken eğitimi almalarını sağlamaktadır.

Muş Alparslan Üniversitesi Taban Puanları 2013

Öncesinde Fırat üniversitesine bağlıdır. Fakat sonrasında kendi adını alarak ayrı bir üniversite olmuştur.2001 yılında ilk mezunlarını veren okul başarısını mezunlarıyla da göstermeye devam etmektedir. 3 fakülte, 2 enstitü, 1 sağlık yüksekokulu, 2 meslek yüksekokulu barındıran okul birçok mesleğin eğitimini vermektedir.Okul öğrencilerine ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora imkânları sunmaktadır. Bunun yanı sıra şehir merkezinde KYK denetiminde olan iki adet yurt vardır.

Muş Alparslan Üniversitesi İletişim

575 yMuş Alparslan Üniversitesiatak kapasiteli yurtlar oldukça temiz ve bakımlıdır. Ve bunun yanı sıra özel yurtlarda bulunmaktadır. Fakülteler Fen edebiyat, eğitim, iktisadi ve idari bilimler, iletişim, İslami ilimler, mühendislik mimarlık, sağlık yüksekokulu olarak sıralanmaktadır. Bunun yanı sıra fen bilimleri ve sosyal bilimler bölümünde yüksek lisans imkânı vardır.Malazgirt meslek yüksekokulu ile meslek yüksekokulu 2 yıllık öğrenim sunarak büro yönetimi inşaat teknolojisi işletme yönetimi bankacılık elektrik elektronik bilgisayar programcılığı gibi daha birçok bölüm sunmaktadır.

 

Muş Alparslan Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment