Muş Müftülüğü

Muş il Müftülüğü

Muş il müftülüğü Sayın Recep UZUN görev başında bulunuyor. Erzurum ilinde İslami ilimler fakültesi üzerinden mezun olmuştur. İyi bir derecede Arapçası ve aynı şekilde İngilizce dilini konuşabilmektedir. 1992 senesinden beri İstanbul’da göre yaparken şuan Muş iline görevi atanmıştır. Sayın UZUN Muş halkı için dinini tanıma, insanlara iyi davranma, ahlaklı bir toplum yetiştirmek açısından güzel faaliyetlerde bulunuyor. Ayrıca yeni atanan valiyi yerinde ziyaret ederek güzel bir davranış göstermiştir. Bunların yanı sıra sürekli aktif programları yani kutlu doğum haftası gibi faaliyetlerin olması için çalışmalar sağlamaktadır.

Muş Müftülüğü  Hutbeler

E-devlet sitesi içerisinde tüm etkinlikleri, düzenlemeleri ve duyuruları görebilirsiniz. İmam hatiplik için sınav duyurularını ve tüm sınavları tarihleri ile birlikte site içerisinde bulabilirsiniz. Hutbeler ve konuları gibi önemli olan bilgileri her an duyurulması sağlanıyor. Ayrıca site içerisinde en güzel faaliyetler Kuran, hadis gibi portalları bularak ister kendiniz okuyabilir, ister dinleyerek takip edebilirsiniz. Sayın UZUN bu gibi faaliyetlerin olmasında büyük bir hassasiyet göstermektedir.

Muş Müftülüğü Münhal Kadrolar

Muş il müftülüğü ataması olduğu günden itibaren sürekli olarak yeni etkinler içerisindedir. Çalışmaları tüm hızı ile devam ettirerek halkın daha bilinçli birer olmaları için bilgilenmesine yönelik dersler, kuran kursları sağlanmaktadır. Ayrıca site içerisinde umre ve hac ziyaretleri yapılması için hizmetler duyuruluyor. İl müftülüğü binasına gidebilmek için Minare Mahallesi yukarı çarşı caddesi Numara 20 Hacı Şeref Camisi yanıdır. Bu adrese giderek istediğiniz tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

 

Muş Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment