Mustafa Kemal Üniversitesi

Mustafa Kemal Üniversitesi Taban Puanları

Mustafa Kemal Üniversitesi, 1992 yılında Hatay’da kurulmuştur. 10.11.1992 tarihinde faaliyete geçmiş olan Mustafa Kemal Üniversitesi, kurulduğunda bir yüksekokul ve iki meslek yüksekokulundan ibaret üç birimden oluşan yapısıyla eğitim-öğretim hizmetlerini, e devlet imkânları ile sürdürebilirsiniz.  Bugün; Barbaros Hayrettin Denizcilik Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi Vardır.

Mustafa Kemal Üniversitesi Taban Puanları 2013

Ayrıca Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi olmak üzere toplam 14 fakülteyle eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. Ayrıca 3 Enstitü, 6 Yüksekokul, 18 meslek yüksekokulu, 17 Araştırma ve Uygulama Merkezi, 1 Konservatuarı ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Prof. Dr. Hüsnü Salih GÜDER Kasım-2009’dan beri Mustafa Kemal üniversitesinde rektörlüğünü sürdürmektedir. Üniversitede eğitim ve öğretimlerine devam edebilmeleri için maddi açıdan zorluk yaşayan ve maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere Başbakanlık Yükseköğrenim ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nce üniversiteye tahsis edilen burs verilmektedir.

Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim

Ayrıca rektörlük tarafından öğrencilere kontenjan dâhilinde burs tahsis edilmektedir.Üniversitenin öğrencilere hizmet veren birimlerinde (spor tesisleri, kantin-kafeterya, kütüphane, bilgi işlem, yemekhane vb.) hizmetlerin aksamadan yerine getirilebilmesi ve öğrencilere maddi destek olması amacıyla öğrencilere kısmi zamanlı statüde iş imkânı sağlanmaktadır.

 

Mustafa Kemal Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment