Namık Kemal Üniversitesi

Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları

Namık Kemal Üniversitesi rektörü Osman Şimşektir. Namık Kemal Üniversitesi; 17 Mart 2006 da kurulmuştur.  Ve bütün kamu kuruluşlarına E devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir devlet üniversitesi olan bu üniversite ilk olarak Trakya üniversitesine bağlı fakülteler içermektedir. Yasa le bu fakülteler Namık Kemal Üniversitesine devredilmiştir.Üniversite öğrencilerine aynı zamanda uzaktan eğitim imkânı da vermektedir. Birçok fakültesi yüksekokulu meslek yüksekokulu ve enstitüler içeren üniversite yüksek düzeyde eğitim vererek kişilerin meslek sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

Namık Kemal Üniversitesi Taban Puanları 2013

Ve barınma için KYK ya bağlı yurtlar öğrencilerin hizmetindedir. Kız ve erkek için ayrı barınma imkânı veren yurtların yanı sıra özel yurtlarda şehrin içinde bulunmaktadır. Üniversitede mühendislik fen edebiyat güzel sanatlar tasarım ve mimarlık iktisadi ve idari bilimler fakültesi ilahiyat fakültesi tıp ve veterinerlik fakültesi aynı zamanda ziraat fakültesi de bulunmaktadır. Beden eğitimi ve spor, sağlık ve yabancı diller yüksekokulu olan üniversite iyi bir eğitim vermektedir.

Namık Kemal Üniversitesi İletişim

Öğrencilerine değişim programları da sunan okul Erasmus, Farabi, Uluslararası Öğrenci değişim ofisi, Bologna gibi programlar sunmaktadır.İyi bir not ortalamasına sahip kişiler belirli sınavlardan geçerek yurt dışına gitme şansı yakalayabilecekleri gibi okullarında da farklı kültürden kişileri tanıma imkânı bulacaklardır. Üniversiteye yatay ve dikey geçiş imkânları vardır. Bunun için ayrılan belli bir kontenjan ve belli bir not ortalaması öğrencilerin dikkatine sunulmaktadır.

 

Namık Kemal Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment