Nevşehir İl Tarım Müdürlüğü

Nevşehir İl  Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Nevşehir İl  Tarım Müdürlüğü olarak il ve ilçelerimizdeki ürün çeşitlerini ve türlerini tespit ederek çiftçilerimize destek vermek için kurulmuş bir kurumdur. Görevlerimizi kısaca sıralayacak olursak; İl ve ilçelerimizde tarım arazileri tespiti , toprak analizi yapmak ,toprağın cinsine göre ürün tavsiyesi vermek,yapmak isteyen çiftçilere destek vermek,tohum desteği ile ürün kalitesini yükseltmek , hayvancılık sahasında çalışmalar yapmak,kaliteli et ve et ürünleri için destekleme vermek gibi görevlerimiz vardır.Nevşehir İl  Tarım müdürlüğü görev sahası içinde kalan köylerimizdeki toprakların analizi ücretsiz yapılmaktadır.

Nevşehir İl  Tarım Müdürlüğü İletişim

Toprağın yapısına ve verimine göre ürünlerin çiftçiye önerilmesi yapmak isterse tohum desteği, mazot desteği, gübre desteği gibi tarım destekleri veriliyor. Ayrıca her köye bir ürün sloganımızla ürün kalitesi ve yüksek hasat yapılmasını sağlıyoruz. İstenirse ürün kalitesini düşüren yanlış sulama ve ürün hastalığı olan bölgelerde çalışma yapmak ,çiftçileri eğitime almak için seminerler ve sunumlar vermek görevlerimiz arasındadır. Kırsal bölgelerde tarım çalışmaları yapmak doğru tekniklerde tarım yapılmasını sağlamak.

Nevşehir İl  Tarım Müdürlüğü Adresi

kredi desteği için kurduğumuz tarım kooperatifleri ile halkımıza teknoloji ile paralel giden bir tarım uygulaması sunuyoruz.Nevşehir İl Tarım Müdürlüğü sahasında kalan bölgelerde hayvancılık yapmak için başvuran çiftçilerimize de çeşitli destekler vermekteyiz. Son zamanlarda doğal göllerlimizde yapılmaya başlanan Alabalık üretimi ve hasadı için kredilerde vermekteyiz. Çiftçilerimize her türlü veteriner desteği tarafımızdan sağlanmaktadır. Ayrıca organik tarıma desteklerimizde devam etmektedir.
Related posts

Leave a Comment