Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Nevşehir milli eğitim müdürlüğü Sayın Nabi AVCI görev başına gelerek işine başlamıştır. 25 Ocak 2013 senesinden itibaren sadece 4 aylık bir süre kadar Nevşehir’de görevine başlamış bulunuyor. Ancak kısa süre olsa bile hem işine adapte olmuş, hem de her türlü faaliyet içerisinde yer almaktadır. Nevşehir ilini temsil etmek için ili tane ortaokul öğrencileri “Şimdi Düşünme Zamanı” adlı projesi için Ankara üzerinde sergi düzenlenmiştir. Sürekli öğrencileri yeniliğe teşvik etmek için faaliyetler düzenleniyor.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Bunun yanı sıra hayırsever Veli Hacı tarafından bir imam hatip okulu projesi oldukça önemli bir adımdır. E-devlet sitesi içerisinde verilen duyurular, önemli günler mesajı ve bir öğretmenin annesinin vefat etmesi üzerine yayınlanan mesajlar halk ile yakından ilgilendiğini göstermektedir. 81 ilde 81 projenin sergilenmesi için İstanbul Haliç Kongre merkezinde yapılan sergide Nevşehir ilini temsil olarak Cumhuriyet ortaokulu faaliyet içerisinde bulunmuştur. Sürekli olarak bu tarz faaliyetlerin il içerisinde en güzel şekilde yapılması ve eğitime verilen önemin devamlı olarak dikkate alınması velilerin mutlu olmasını sağlamaktadır.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Nevşehir milli eğitim müdürlüğünde bulunan okul sayısı 297 adettir. Derslik sayısı 2.851, öğrencilerin sayısı 58.352, öğretmen sayısı ise; 3.784 sayısı kadardır. Derslikler başına düşen öğrenci sayısı ise; ilkokul 21, ortaokul 17 ve mesleki-teknik eğitim 25 sayısına ulaşmaktadır. Merkez binasına ulaşmak için Hükümet konağı kat 2 olarak gidebilirsiniz.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment