Nevşehir Müftülüğü

Nevşehir il Müftülüğü

Nevşehir il müftülüğü Sayın Yakup ÖZTÜRK görevinin başında olarak halkın bilinçlenmesini sağlıyor. 18 Kasım 2011 senesinde ataması gerçekleşerek görev 2.5 sene kadar bulunmaktadır. Bu süre içerisinde halk için her türlü dini faaliyetleri en ince ayrıntısına kadar düşünerek sağlamaktadır. Ayrıca il müftüsü Arapça dili ve İngilizce dilini en iyi şekilde bilmektedir. Diyanet işlerinin personelleri Kapadokya üzerinde geziye çıkartması oldukça önemli bir adımdır. Bunun yanı sıra Zihin paşa camisinin minaresi tamamlanması herkes tarafından mutluluk verici bir durum olmuştur.

Nevşehir Müftülüğü Hutbeler

E-devlet sitesi içerisinde yapılan faaliyetler, konferanslar, seminerler, yarışmalar bildirilmektedir. Bayanlara yönelik olarak verilen konferans kadınlar açısından gerçekten çok değerli bir faaliyet olmuş bulunuyor. Regaip kandilinin en güzel şekilde coşkuyla kutlanması ve daha önceki müftü merhum Çakır adına hatimler dua edilmiştir. Sayın ÖZTÜRK site içerisinde Regaip kandili mesajını da ileterek İslam aleminin kandilini kutlamıştır. Ayrıca hatim programları gibi faaliyetlere de verilen davete herkesin katılması için özenli bir şekilde çalışılmaktadır.

Nevşehir Müftülüğü  Münhal Kadrolar

Nevşehir il müftülüğü ataması olduğu ilk günlerden itibaren devamlı bir şekilde yeni etkinler sağlıyor. Çalışmaları halkın kendi dinini tanıması ve iyi bir birey haline gelinmesi için çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra site içerisinde umre ve hac ziyaretleri hizmetleri de duyurulmaktadır. İl müftülüğü binasına gidebilmek için Minare Nevşehir hükümet konağı 3.kat merkez olarak geçmektedir. Dilediğiniz zaman yeniliklerden haberdar olmak için gidebilirsiniz.

 

Nevşehir Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment