Nevşehir Üniversitesi

Nevşehir Üniversitesi Taban Puanları

Nevşehir Üniversitesi rektörü Filiz Kılıçtır. Nevşehir Üniversitesi; çok eski tarihlerde ki eğitim anlayışından doğan bir üniversitedir. Ve uzun yıllar burada üniversite düzeyinde eğitimler verilmiştir. 17 Mayıs 2007 tarihinde açılan üniversite uzun tarihler boyunca eğitim yuvası olan Nevşehir için resmi bir belge olmuştur. Şehirde öğrenci için devlet yurdu bulunmaktadır. Ve kamu kuruluşlarının hepsi E devlet sitesinden takip edilebilmektedir.

Nevşehir Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversite de değişim programları göz doldurmaktadır. Bu sayede öğrenciler yurt dışı eğitimi görmenin yanı sıra kendilerine gelecek öğrenciler ile farklı kültürleri ülkelerinde gözlemleme imkânı yakalamaktadırlar. Belirli bir puan sınırlaması olan okul öğrenciler için iyi bir eğitim verecek akademik kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Okul öğrencilere birçok fayda sağlamaktadır ve son verilere göre okul 10000 öğrenci yetiştirmekte ve 500 üzerinde akademik personel ile çalışmaktadır. 7 fakülte, 1 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 2 enstitü, 4 araştırma merkezi ile okul büyümekte ve sürekli olarak gelişmektedir.

Nevşehir Üniversitesi İletişim

Okul doğa yürüyüşleri düzenlemekte ve bunun yanı sıra kültürüyle de gelişmiş olan üniversite çevresi balon ve bisiklet turları sunmaktadır.Birçok mesleki yetiştirme özelliği olan okul kişilere lisans ön lisans yüksek lisans programları sunmaktadır. Bunun yanı sıra doktora yapma imkânı da sunan okul bu eğitimler sırasında okulda kalıp akademik birimde çalışmak isteyen öğrencileri içinde sınavlar düzenlemekte ve eğitimcilerini kendi okulu bünyesinden de seçmektedir.

 

Nevşehir Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment