Niğde İl Tarım Müdürlüğü

Niğde İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Niğde İl Tarım Müdürlüğü bünyesinde bulunduğumuz Niğde ili ve ilçelerindeki çiftçilerimize destek veren bir kurum olarak çalışmaktayız. Kısaca görevlerimizden bahsedecek olursak; Tarım alanlarının araştırılması ve tespiti, ücretsiz toprak analizi çıkarılması, Toprağın tipine ve durumuna göre çiftçilere ürün tavsiyesinde bulunmak, ürün için tohumluk ve destek primi verilmesi,Hayvancılık sahasıyla meşgul olan çiftçilerimize de damızlık hayvan verilmesi ,kaynak yaratılması ,ürün desteklemeleri,Ayrıca organik tarım uygulamalarından faydalanmak için başvuran çiftçilerimize gerekli desteklerin verilmesi gibi görevlerimiz bulunmaktadır.

Niğde İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Niğde İl Tarım Müdürlüğü olarak tarım arazilerinin kontrollü olarak tarım ve hayvancılığa uygun hale getirilmesi için çeşitli uygulamalar yapmak, destek kredileri vermek , Ürün desteğinde bulunmak gibi genel görevlerimiz yanında , Çiftçimize toprağında bir sene içinde iki hasat yapılmasını sağlayan tarım uygulamaları hakkında seminer ve sunum vermek, toprağın sürülmesinden hasadına kadar geçen dönemde ürün kontrollerinin yapılması ,hastalık varsa çözümü için toprağın analizlerinin ürüne göre yeniden yapılmasını sağlamak görevleri de vardır.

Niğde İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Niğde İl Tarım Müdürlüğü olarak organik tarım uygulamalarına da plan proje üretiyoruz ve yapmak isteyen çiftçilerimize destek verilmektedir. Hayvancılık yapmak isteyen çiftçilerimize besicilik hakkında yeterli bilgiler verildikten sonra lazım olan kadar hayvan desteği verilerek kaliteli et ve et ürünleri oluşturulmasına destek verilmiş oluyor. Ayrıca doğal su kaynaklarında bulunan su hayvanlarının yetiştirilmesi ve ticaretinin yapılmasını da teşvik etmekteyiz.

Niğde İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment